Get Adobe Flash player

Триває виплата компенсацій по судових рішеннях, гарантованих державою (відео)

 

На виплату компенсацій по судових рішеннях, виконання яких гарантує держава, у цьому році виділено 500 мільйонів гривень. Прийом документів почався у 2015 році, процес виплат триває. Черги довгі. До прикладу, літня людина чекала на виплату заборгованості Пенсійного фонду по судовому рішенню, і цих грошей не дочекалася — смерть прийшла раніше за повідомлення про виплату. Куди підуть її гроші, далі у сюжеті.
Виплата людям компенсацій за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою (тобто державні органи є боржником), триває. Порядок погашення заборгованості по постанові Кабміну №440 набув чинності у вересні 2014 року. Подача документів почалась у 2015 році. Наразі у Чернігівській області Державна виконавча служба передала на казначейське обслуговування понад 18 тисяч заяв про погашення людям заборгованості держави. Суми державних боргів чималі, тож люди досі чекають своєї черги. Деяку інформацію уже час оновити.
Сергій П’ятниця, начальник управління Державної виконавчої служби в області: «Деякі фінансові установи перестали існувати. То хотілося б звернути увагу особам, які подавали документи, щоб вони передивилися ті банківські реквізити, на які вони просили перерахувати кошти, визначили банк — на даний час існує чи не існує, щоб визначитися з тією установою, на яку далі перерахувати кошти.»

 

Якщо людина, документи подала, але своєї черги на виплату компенсації по судовому рішенню, яке гарантує держава, так і не дочекалася — померла, її спадкоємці мають право отримати ці кошти.
Сергій П’ятниця, начальник управління Державної виконавчої служби в області: «Вони мають право звернутись до нотаріуса, визначити нотаріально, що вони мають право на спадщину. Потім звернутись до суду, змінити сторону і з даною ухвалою суду про заміну сторони з вибулої на ту, хто є правонаступником, звернутись до управління ДВС. Управління ДВС опрацьовує ці документи,  подає до казначейства ці документи, щоб правонаступник зміг їх отримати».

 

За статистикою Державної казначейської служби України, у минулому році в цілому по країні за бюджетною програмою «Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою» було виконано понад 7 тисяч рішень і здійснено виплат на суму майже 145 мільйонів гривень.

Сергій П’ятниця, начальник управління Державної виконавчої служби в області: «Було виділено в цьому році кошти.  Гаситься черга кінець 2014 року – перший квартал 2015 року. Це близько 500 мільйонів гривень».

 

Черговість виплат така. У першу чергу, наприклад,  гаситься  заборгованість за рішеннями суду щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, у зв’язку з втратою годувальника. У другу — борги, пов’язані з трудовими правовідносинами. У третю – всі інші рішення суду.

Передачі


ПогодаКурси валют