Get Adobe Flash player

Чернігівщина збирається знову побити свої рекорди в аграрній сфері (відео)

 

У минулому році область зібрала найбільший в її історії вал зернових та зернобобових. Цей результат хочуть перевершити. Озимина перезимувала добре, був незначний вплив весіннього похолодання  на стан ярих культур, проте втрати пересіяно, посівні площі великі, достатня кількість міндобрив.

 

Посівна площа сільськогосподарських культур на Чернігівщині під урожай поточного року (включаючи озимі та ярі) складає близько 1 мільйона 237-ми тисяч гектарів – найбільша за останнє двадцятиліття. Більше половини площ засіяно зерновими, технічні культури – майже 30% посівів. У цьому році область вирощує більше гороху (майже втричі), гречки, кукурудзи, жита, сої та озимого ріпаку.

Олександр Щербатий, начальник відділу департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Область вже чотири роки поспіль перетинає 3-х мільйонну позначку вирощування зернових та зернобобових культур. Минулий рік приніс найбільший вал в історії області. Валовий збір перетнув позначку 3,7 мільйона тонн».

 

Побити цей рекорд планують у цьому році. Під урожай 2017-го восени торік було засіяно понад 250 тисяч гектарів озимих зернових культур та ріпаку. Озимина перезимувала добре. За часи незалежності України – одна з кращих перезимівель.  Господарства готуються збирати урожай озимих зернові та озимий ріпак, а також ранні посіви гороху. Розпочнуться жнива не раніше 10-12 липня.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Зима була дуже сприятлива для зберігання посівів зимових культур. Зараз аграрії готуються до початку жнив. Це дуже важлива і відповідальна пора у сільгоспвиробників. Адже важливо не тільки посіяти і якісно доглянути, а і з меншими втратами зібрати зерно».

 

Під  час весняно-польових робіт область засіяла ярих культур понад 927 тисяч  гектарів. Із них 477 тисяч – це зернові та зернобобові. Травневі похолодання вплинули на процес росту ярих зернових, але критичних наслідків похолодань немає.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Наслідків, які би вплинули  на кількість і якість збирання врожаю вони не мали. Була частина пересівів деяких культур (я маю на увазі зернові), які були посіяні ранньою весною».

 

З початку 2017 року аграрна сфера області має позитивні економічні зрушення. За п’ять місяців 2017-го обсяги реалізації сільгосппродукції областю становили 6,6 мільярдів гривень – удвічі вище, ніж за цей період минулого року. Понад 85% реалізованої продукції  — рослинницька. Більше 65% виручки від реалізації сільгосппродукції дали шість районів області: Бобровицький, Варвинський, Бахмацький, Чернігівський, Прилуцький та Ічнянський.

 

Експорт агропродукції перевищив імпорт у понад 3,5 рази. За січень-квітень область продала за кордон сільгосппродукції на понад 110 мільйонів доларів (це, до речі, понад 60% загального експорту області). При цьому імпортувала з-за кордону менш ніж на 29 мільйонів доларів.

Василь Жук, начальник відділу департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «В структурі переважали продукти рослинного походження та готові харчові продукти. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року аграрний експорт зріс в 1,9 рази, а імпорт скоротився на 17%».

 

З початку року агровиробники стали одними з найбільших наповнювачів бюджету Чернігівської області. За даними фіскальної служби, у січні-травні платники податків сплатили до місцевих бюджетів понад півтора мільярди гривень, з них сільгосппідприємства дали 286 мільйонів гривень. Це близько 20% податкових надходжень.

 

Заробляти більше стали і наймані працівники аграрної сфери. Зарплата виросла у півтора рази. Середня по області – 5476 гривень. Найвища у Чернігівському районі – 10078 гривень.

Передачі


ПогодаКурси валют