Get Adobe Flash player

Скоро цей день для них стане спогадом. Випускний в НДУ ім.М.Гоголя (відео)

 

Багато людей ці роки вважають найкращими — ще не дорослість, але вже і не дитинство; легковажність якраз в ідеальному балансі із відповідальністю; серце відкрите для романтики, а голова — для нового досвіду.

Ці найкращі роки сьогодні вже перетворились на спогади для студентів Ніжинського державного університету, які отримали дипломи. Володарям червоних навіть розгорнули червону доріжку і почесті віддавали викладачі.

У їх руках дипломи, яких в Україні більше не видаватимуть — це останній випуск спеціалістів, з наступного року вищою освітою вважатиметься рівень  бакалавра. Замість спеціалістів будуть магістри, замість кандидатів наук — доктори філософії — це європейська система освітніх рівнів.

Доктором філософії вирішила стати магістр філології Ніжинського державного університету ім. Гоголя Олена Цехмістер — так сильно їй сподобалось навчатись.

Олена Цехмістер, випускниця Ніжинського державного університету ім.М.Гоголя: «Особливо запам’ятались моменти підготовки до сесії, безсонні ночі творчості, смак п’ятірок і стипендія за успіхи у навчанні».

В одному з найстаріших університетів України цього року 1100 випускників різних рівнів, більше 50 отримали дипломи з відзнакою, так звані «червоні» — їх і вручали найнаполегливішим студентам на червоній доріжці і з почестями.

Ольга Моціяка, випускниця Ніжинського державного університету ім.М.Гоголя: «Я люблю напружений графік  — коли в тебе нема ні часу поїсти і поспати. Я не знаю чому, але я люблю такий графік».

Костянтин Павленко, випускник Ніжинського державного університету ім.М. Гоголя: «На перших курсах важко було, а потім вчи собі просто».

Ситуацію ускладнювало і те, що в їх групі було лише три хлопці, то ж їм доводилось триматись разом, жартують вже дипломовані психологи.
Сергій Васечко, випускник Ніжинського державного університету ім. М.Гоголя: «Та приємно навчатись у жіночому колективі».
Тут на багатьох факультетах більше дівчат  — за традицією педагогічних вишів: НДУ став класичним ще в 2004, але зберіг напрям  і  педагогічної освіти.

Втім, зараз на нього попит серед абітурієнтів зменшився.

Олександр Самойленко, ректор Ніжинського державного університету ім.М.Гоголя: «Багато вчительських вакансій в сільській місцевості, багато замовлень ми отримуємо, але мало молодих людей обирають маленьке село. Будемо сподіватись, що зростання зарплати вчителям стимулюватиме конкурсну ситуацію і на вчительські спеціальності буде більший конкурс».

Серед популярних — дошкільна  і початкова освіта, психологія, завжди великий конкурс на іноземну філологію — крім англійської і німецької мов, тут вивчають французьку і польську, та на історико-юридичний факультет. А от фізико-математичний зараз переживає кризу.

Олександр Самойленко: «На фізику, прикладну фізику, математику попит невеликий — ми в минулому році набрали по 1 групі, але великого конкурсу нема. Це загальнодержавна проблема — хто гарно знає математику  і фізику, йдуть на ІТ-технології, комп’ютерну інженерію, а традиційні вчительські класичні професії з математики і фізики перестали користуватись попитом».

В цьому році в НДУ почнуть навчати журналістів — то ж сподіваємось,  наші лави поповняться дипломованими фахівцями.

Ректор каже, в університеті відслідковують ситуацію з працевлаштуванням своїх випускників — це 75-80%, на біржу йде вкрай мало — і це радує. Ще одна західна тенденція, яка все більше поширюється серед студентів — поєднання навчання з роботою.

Олександр Самойленко: «На старших курсах поширена тенденція — студенти переходять на індивідуальний план навчання і вже себе забезпечують».

Втім, яким би не було важким навчання з претензією на диплом з відзнакою, поєднане з роботою, студентські роки однаково залишаться найкращими, кажуть колишні випускники цього університету, які і вручили дипломи нинішнім випускникам.

Микола Конопацький, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації: «Кожного разу, коли приїжджаю сюди — серце щемить. Бо найкращі роки пролітають швидко. І найкращі роки це якраз студентські».

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют