Get Adobe Flash player

В Ніжині проходить чемпіонат України з ракетомодельного спорту (відео)

 

З  27 червня 46 дорослих спортсменів та юніорів з 11 областей змагаються у конструюванні, виготовленні, запуску та пілотуванні моделей ракет. Найяскравіші виступи організатори запланували на суботу, але й серед тижня кореспондентам вдалося побачити вдалі запуски.

 

Ніжин, територія спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України. Тут майже тиждень проходить чемпіонат з ракетомодельного спорту.

Юрій Гапон,член журі: «Бачимо, що це не вмирає, воно розвивається в певному напрямку. Певні здобутки є і на міжнародній арені, ми маємо чемпіонів світу, і  збірна наша торік витупила пристойно, посіли перше командне місце. То я  вважаю, що розвиток є, розвиток триває».    

 

Розвагою це виглядає лише і сторони – за кожним запуском копітка робота.  Як кажуть учасники, найпростіші моделі збираються за 2 дні, найскладніші можуть забирати і 2 роки та коштувати десятки сотень доларів.

Юрій Гапон,член журі: «Коли  спортсмени проектують свої моделі, то вони повинні вивчати і аеродинаміку, і якісь принципи  тривалості і стійкості тих моделей, які вони будуть запускати. Тобто це певною мірою ще й наука. А по-друге, коли спортсмен запускає модель і повинен повернути на старт, то треба пробігти і знайти модель. Буває, що за день  набігає 30-40 км, це не жарт, це дійсно так».

 

Бігають за моделями і дівчата. Цього разу серед 46 учасників Вероніка єдина дівчина-спортсменка.

Вероніка Малежик, учасниця змагань (м.Павлоград): «Почала займатися, бо керівником гуртка був тато. Разом за ним почала будувати перші, паперові, важкі моделі, не так високо літали, як зараз».

 

Але Вероніка тут як виняток – і, як поскаржився один з найстарших учасників змагань з Маріуполя, Сергій Сердюков, передавати досвід немає кому – в нього 4 онучки.

Сергій Сердюков, учасник змагань (м. Маріуполь): «Этот вид спорта относительно недорог, хотя смотря с чем сравнивать. Сейчас, конечно, дороговато, но и родители помогают. Они понимают и хотят, чтобы дети были чем-то заняты и помогали: сбрасывались, и двигатели покупали, материалы».

 

Учасник юніорської команди з Ніжина Антон Петрух знає, що таке і перемоги, і поразки. Ось і цього разу один запуск вдалий, інший – ні. Реагує, як сам говорить, з долею злості, спортивної.

Антон Петрух, учасник змагань (м.Ніжин): «Мені подобається  займатися. -А літати? — Стрибнути з  парашутом може. Але я не хочу пов’язувати своє життя з цим видом спорту, я не бачу перспективи. — А в чому бачиш? — Приватне підприємство, фотографія».

Володимир Панахно, головний суддя змагань: «В них на сьогоднішній день більше бажання не стільки «в небо», скільки змагання. Тобто дух, азарт суперництва бере гору над тим, щоб самому здійснити політ. Хоча в них бажання дуже багато, і в нас є спортсмени навіть дорослі, яким уже далеко за 20, вони беруть участь у чемпіонатах, вони готуються, вони займаються з дітьми, вони самі прагнуть до чогось. Коли була можливість політати на літаку в свій час – вони користувалися, але на превеликий жаль ніхто не мав такого бажання стати пілотом  чи штурманом авіації».

 

Учасники розповідають про те, що працюють над моделями тижнями і навіть роками.  А судді додають – перевірка кожної копії ретельна і безкомпромісна.

Віктор Кабальов, старший суддя змагань: «Эта ракета специально сделана для морского старта. То есть она стартует с плавающей платформы, буксир транспортирует его на экватор, потому что при вращении там наибольшая скорость.  То есть Земля помогает запустить ракету на высшую орбиту.  То есть можно съэкономить на топливе, сделать больше нагрузку и вывести спутники на геостационарную орбиту».

 

Запуск цієї красуні заплановано на суботу, тож бажаючі побачити її та інші моделі можуть завітати до Ніжина на Чемпіонат України.

 

Передачі


ПогодаКурси валют