Get Adobe Flash player

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ триває ремонт (відео)

 

169-й навчальний центр — один з найбільших у Сухопутних військах. До початку агресії Росії проти України практично перестав функціонувати, більшість казарм і приміщень були законсервовані, але після оголошення мобілізації до нього повернулися військові. Однак, сяк-так закриті приміщення швидко прийшли в непридатний для життя стан. І навіть за три роки від початку військової агресії і повторного становлення Збройних Сил курсанти неабияк нарікали на умови життя. В лютому цього року навіть вийшло відео-звернення контрактників, які наочно показали в якій казармі живуть. За місяць після того військові заявили — гроші, більше 24-ох мільйонів гривень, на ремонт казарменого фонду держава виділила. Як йде їх освоєння розкажемо далі.

 

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ, так званій «Десні», звідки солдати-контрактники розповідали про нестерпні умови проживання, ситуація нарешті зрушила з мертвої точки. Держава таки виділили армійцям кошти на приведення до ладу одного з найбільших у Сухопутних військах центрів підготовки військовослужбовців.

Віталій Мурашко, т.в.о. заступника начальника 169-го навчального центру СВ ЗСУ: «В 16-му році значних коштів не надходило в навчальний центр, порівняно з 17-м роком. А в 2017 році оце останні два-три місяці прийшло значне фінансування на ремонтні роботи, на капітальний, поточний ремонт. На капітальний ремонт зараз підписаний розподіл — виділено близько 24 мільйонів гривень».

 

Гроші у «Десну» полилися після розробки її командуванням «дорожньої карти» розвитку навчального центру, де відновлювальні плани розписані до 2020 року. Вже кілька місяців працюють ремонтні бригади. Почали роботу з головного — казарменного фонду.

Тетяна Коваленко, інженер Остерської квартирно-експлуатаційної частини: «Ми ремонтуємо десять казарм для особового складу, кухня-їдальня, навчальний корпус у військовому містечку та навчальний корпус на полігоні для снайперів».

 

Міняють санвузли, вікна, підлогу. Ремонтні роботи на різних стадіях — в деяких казармах військові вже живуть, а десь закінчують прибирання перед новосіллям.

Олександр Стрижко, заступник командира навчального зенітно-ракетного артилерійського полку: «Особовий склад своїми очима бачить, що відбулися позитивні зміни, зроблені ремонти в казармах, тому і рівень виконання свого обов’язку службового на рівень став вищий».

 

Втім, ремонтувати взялися не лише казарми. Реконструкція відбувається і в їдальнях. Одна з них вже повністю переобладнана сучасним приладдям. В другій також стартували роботи.

Віталій Мурашко, т.в.о. заступника начальника 169-го навчального центру СВ ЗСУ: «Це солдатська їдальня механізованого полка, так звана «піхота», зроблено торік  капітальний ремонт даху, проведено утеплення фасаду, вікна були зроблені капітально. В цьому році виділено кошти — 3.5 мільйони на продовження ремонтних робіт, а також чекаємо шість з половиною мільйонів на закупку обладнання. Якщо це все буде профінансовано, десь в 10-му місяці роботи будуть завершені».

 

Тож, вже восени ця їдальня зможе приймати близько двох з половиною тисяч осіб, а ремонтники перейдуть на інші об’єкти.

Передачі


ПогодаКурси валют