Get Adobe Flash player

«Вій. Докудрама» завершує 91-й театральний сезон облмуздрамтеатру ім.Шевченка (відео)

Без прикрас, відверто про сучасне українське село, людей, їх страхи та радощі. «Вій. Докудрама» завершує 91-й театральний сезон облмуздрамтеатру ім.Шевченка. Твір не Гоголя, а сучасного і дуже відомого драматурга Наталії Ворожбит поставив у Чернігові Андрій Бакіров.
Багато гумору, перемежованого з лайкою та щедрим розпиттям оковитої – такого на сцені облмуздрамтеатру ще не ставили. Андрій Бакіров вирішив привчати чернігівського глядача до сучасної української драми. Нова постановка – це «Вій. Докудрама» Наталії Ворожбит. Твір написаний за мотивами повісті Гоголя. Власне, від Гоголя там дуже мало. Події відбуваються в наші дні в одному з українських сіл, яке й на мапі важко знайти.
Андрій Бакіров, головний режисер облмуздрамтеатру ім.Шевченка: «Цей твір написала сучасний драматург Наталія Ворожбит, яка достатньо відома в усьому світі, її ставлять в Америці, в Англії, в Німеччині, в Україні, в Росії. Тобто вона дуже відомий автор, яка просуває сучасну драматургію українську і ось так прийшов наш час доторкнутися до її творчості. Я обрав саме цю п’єсу, тому що, з одного боку, Гоголь там відчувається, бо фабула основна взята з Гоголя, але дії перемістилися в сьогодення».
Два французи приїздять в Україну на весілля і тут починається. Лукас (Сергій Пунтус) та Доміан (Дмитро Літашов) потрапляють в українську глибинку. Одна ніч вирішує їх долю назавжди. Вбивають дівчину Оксану, яка, як кажуть в селі, знається на ворожінні.
У виставі задіяний практично весь молодіжний склад театру. Грають і корифеї. Особливо яскравою вийшла роль старої баби Соньки, яку блискуче зіграла Любов Колесникова.
Вистава і про українське село, і про проблеми, що одвічно турбують людство, і про каяття, якого не уникнути в кінці. «Вій. Докудрама» — гостро і сучасно. Так завершують 91-й театральний сезон, який виявився дуже плідним для всього колективу.
Сергій Мойсієнко, директор облмуздрамтеатру ім.Шевченка: «Ми були в цьому році переможцями, вибороли грант Британської ради на постановку для популяризації британської драматургії. Поновили багато вистав, які користуються попитом у глядачів: «Безумний день, або весілля Фігаро», «Наше містечко», «Комедія ПРО». До речі, «Комедія Про» на фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі» в Гомелі була визнана як краща вистава фестивалю».
Андрій Бакіров: «Була нами поставлена мета, щоб ми все ж таки прорвали кордони не тільки Чернігівської області, і стали відомі в Україні, що ми виконали в тому сезоні, а все ж таки заявити про себе і далі. І дуже приємно, що цього року тиждень ми були в Кракові. Взяли головні призи там на цьому фестивалі. Для мене головний здобуток цього сезону, з одного боку, прорив трошки на Захід, з іншого боку — це найбільша аудиторія України, яка знає про чернігівський театр».
Сьогодні вони роблять все, аби зацікавити глядача і люди йшли до театру. Не встигли відіграти прем’єру, як готують наступну.
Андрій Бакіров: «Наприкінці серпня я сподіваюся, що ми випустимо ще одну прем’єру до нового сезону і це буде «Пошилися в дурні» за Марком Кропивницьким. Цю виставу робить Заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко. І далі буде. У нас поповнився режисерський склад, молодий режисер прийнятий до штатного розкладу нашого театру. Планів багато».
Вони чесно відпрацювали для свого глядача цей театральний сезон, який за ліком є 91-м для театру. Тепер короткий відпочинок і підготовка до нових прем’єр. Проте відразу після прем’єри «Вій. Докудрама» на гастролі до Львова їде театральна трупа, а оркестр театру їде до Польщі для участі у фестивалі.