Get Adobe Flash player

70% державних службовців Чернігівщини – жінки (відео)

 

Їх на Чернігівщині більше семи тисяч, до того ж 70% з них – жінки. Бажаючих служити державі з роками не меншає, і це при тому, що відповідальність та вимоги зростають з кожним роком. Реформи створюють у високих кабінетах, а от втілюють їх у життя звичайні люди, які працюють на благо України. Сьогодні у світі відзначають День державного службовця.

 

Статистика говорить на користь слабкої статі — 70% державних службовців Чернігівщини – жінки. Стабільність робочого графіку та соціальні гарантії – те, що приваблює у цій відповідальній сфері.

 

Змінила сферу торгівлі на держслужбу і аж ніяк не жалкує. Вікторія Романенко трохи більше двох років працює у регіональному відділенні Фонду держмайна. Робочий графік, каже, дозволяє поєднати професійні обов’язки і материнські.

Вікторія Романенко, головний спеціаліст регіонального відділення Фонду державного майна в Україні: “Я працюю у відділі приватизації, тобто мої обов’язки це якраз приватизація державного майна, зокрема великих підприємств. Ми працюємо з підприємствами, тобто з керівництвом, бухгалтерією і працівниками самого підприємства, яке роздержавлюємо.”

 

Популяризувати Чернігівщину на туристичному ринку України – завдання з яким майже вісім років справляється Олена Груда. Свою роботу любить і змінювати не згодна.

Олена Груда, головний спеціаліст департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації: “Я займаюсь питанням розвитку туризму, ми намагаємося залучити якомога більшу кількість гостей до нашої області, якомога більше розказати про нашу красу, їздимо на міжнародні виставки, регіональні виставки, займаємось рекламною продукцією.”

 

З кожним роком вимоги до професії зростають. Втілити масштабні реформи, які зараз відбуваються практично в усіх сферах, — завдання покладене на державну службу. І якщо сьогодні кількість держслужбовців в області перевищує сім тисяч, то вже в найближчі роки їх кількість має значно зменшитись.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: “Протягом останніх двох років весь час іде реструктуризація і вона не може не торкатися держслужби, тому що ми всі знаємо, що відбуваються процеси децентралізації, фактично змінюється адміністративно-територіальний устрій області. У нас замість двадцяти двох районів має бути чотири повіти в цілому, так як ми госпітальні округи затвердили, тому, безумовно, це буде стосуватись перш за все державної служби, місцевого самоврядування.”

 

І не дивлячись на всі виклики, вони лишаються вірними обраній професії. З нагоди свята – Дня державного службовця, яке в Україні відзначається лише з 2003 року, їх вітає керівництво області.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: “Хочеться побажати успіху в ці нелегкі часи, тому що та відповідальність, яка лежить, вона дуже висока, ці вимоги, які суспільство на сьогоднішній день ставить до чиновника. До державного службовця, вони є досить високими. Я хочу побажати всім державними службовцям це «чистилище», яке відбувалося останні два роки, і, незважаючи ні на що, гідно нести звання державного службовця.”

 

В лавах місцевих депутатів також налічується чимало державних службовців. Тому голова обласної ради Ігор Вдовенко щиро вітає своїх колег і нагадує, ще зовсім нещодавно це свято було спільним.

Ігор Вдовенко, голова обласної ради: “Ще не так давно це свято державної служби було спільним, як для органів місцевого самоврядування так і для органів державної влади. Спільним воно залишається і зараз, принаймні в душі, спільним в тому, що десь в більшій мірі ми виконуємо одні й ті ж завдання з вами”.

 

День відпочинку і далі працювати, аби жоден громадянин не відчув себе позбавленим державного піклування. А отримані нагороди стануть стимулом для подальших звершень.

 

Передачі


ПогодаКурси валют