Get Adobe Flash player

Вибори ректора ЧНТУ (відео)

 

Чернігівський національний технологічний університет вибирає керманича. Претендент на посаду один — діючий ректор Сергій Шкарлет – має набрати 50% плюс один голос від числа всіх учасників процесу. Як вибирала університетська громада своє майбутнє на наступні 5 років – спостерігали і наші кореспонденти.

 

5 наступних років життя Чернігівського національного технологічного університету визначатиме рішення одного дня, сьогоднішнього. Нині у виші проходять вибори ректора.

Олександр  Крук, завідувач кафедри філософії і суспільних наук ЧНТУ: «Реально роль особистості в історії ніхто не скасовував, тому хто стане очільником нашого великого багатотисячного колективу в значній мірі буде залежатиме як ми будемо далі розвиватися в найближчі 5 років. Останні роки ми переживали бурний підйом, тому хотілося б щоб  новий очільник відповідав запитам – креативність, відчуття перспективи, і колектив знайде нові напрямки і успішно їх реалізує».

 

Претендент один і це діючий ректор, доктор економічних наук, професор Сергій Шкарлет. Його кандидатура для перемоги має набрати 50% плюс один голос від числа всіх виборців.

Олег Новомлинець, перший проректор і голова оргкомітету з проведення виборів: «Що відрізняє вибори ректора від виборів Президента, коли необхідно набрати 50% плюс один від тих, хто прийшов на вибори. Так що обрати ректора складніше, ніж Президента на сьогоднішній день по законодавству України».

 

Голосують всі наукові, науково-педагогічні та педагогічні штатні працівники університету, а також представники студентства та інших штатних працівників, які обрані шляхом таємного голосування. На виборчій дільниці за процесом, відповідністю до норм законодавства, статуту університету та дотриманням процедури стежили спостерігачі,  в тому числі і від Міністерства освіти і науки України.

В’ячеслав Шиманський, заступник директора Департаменту кадрового забезпечення Міністерства освіти і науки: «Я вважаю, що ця процедура більш демократична і в першу чергу враховується думка колективу щодо керівника».

 

Програма кандидата на посаду тримається на «7 китах» і головною її ознакою відзначають стабільний розвиток тих шляхів, які вже обрав університет і формування інноваційних напрямків діяльності.

Ганна Гайдай, голова ГО «Чернігів Європейський»: «Дуже багато починань, які ще на першому етапі. І в цій програмі я побачила що це дійсно тільки початок і все буде продовжуватись».

 

«З людьми і для людей» — під таким гаслом має намір вести ЧНТУ Сергій Шкарлет. А рівень довіри до керівника засвідчать офіційні результати виборів.

 

І надвечір стали відомі результати виборів перемогу здобув нинішній ректор Сергій Шкарлет, який абрав 609 голосів, це – 89 %. Явка ж  виборців склала 95%, за свого керівника прийшло проголосувати 650 чоловік.

Передачі


ПогодаКурси валют