Get Adobe Flash player

«Розумні» камери допомагають національній поліції розкривати злочини (відео)

 

«Мережа Безпеки» — система відеонагляду, яка формується на території Чернігівщини. Цей масштабний проект презентували в головному управлінні нацполіції в області. І саме в нашому регіоні система унікальна, тому що камери зосереджені не лише в обласному центрі, а й по всій області. Майже половина відеоприладів – «розумні», тобто можуть навіть у темряві розпізнавати автомобільні номерні знаки.

 

Оглядові та «розумні» — камери спостереження, що входять до системи відеонагляду «Мережа Безпеки». Система ця унікальна, адже відеоприлади встановлено на території всієї Чернігівщини, а не лише в обласному центрі. Проект запроваджено головним управлінням Національної поліції в області за підтримки облдержадміністрації, фінансування відбувається з місцевих бюджетів – відповідні програми є у всіх районах. На сьогодні до системи підключена 161 камера, 60 – це, так звані, «розумні» — з можливістю багатофункціонального використання.

ЕДУАРД АЛЬОХІН, начальник головного управління Національної поліції в області: «В первую очередь, с определением номера машины, в дальнейшем это будет уже определение модели машины, цвета и т. д. Думаю, где-то в перспективе это будет и возможность распознания лица, и соответствующие действия полиции по всем этим пунктам». ВАЛЕНТИНА АКУЛЕНКО, начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102»: «Ми можемо в режимі он-лайн бачити всі камери, встановлені в області. Якщо щось трапляється, черговий має доступ, включає точку на карті, і передивляється, що там трапляється».

 

«Розумні» прилади почали виконувати свої функції, коли ще працювали в тестовому режимі, завдяки системі спостереження поліцейські змогли відшукати водія, який скоїв ДТП і зник, знайти вкрадені авто та ті ж таки відеокамери, які група молодиків поцупила невдовзі після встановлення у Новгород-Сіверському та Сосницькому районах.

ВАЛЕНТИНА АКУЛЕНКО, начальник управління інформаційної підтримки та координації поліції «102»: «Вони знали, що вони крадуть, які камери, одна коштує близько тисячі доларів, було викрадено 7 відеокамер. І завдяки іншим відеокамерам цей злочин було розкрито».

 

Люди переживають за свою безпеку, тож модернізація роботи поліції, зокрема запровадження системи відеоспостереження дасть можливість групам швидкого реагування, які будуть створені на території області, дійсно швидко реагувати на те чи інше порушення, підкреслив голова облдержадміністрації Валерій Куліч.

ВАЛЕРІЙ КУЛІЧ, голова облдержадміністрації: «Ставляться надпотужні камери, бо багато ми бачимо в Інтернеті відео з якихось подій, і там розібрати дуже важко. А ви тут по якості картинки бачите зображення дуже чітке, і навіть з районів, можна розпізнати обличчя людини, що дуже важливо».

 

Спочатку програмне забезпечення розроблялося в рамках Чернігова у співпраці з міською радою, і найбільше камер встановлено саме в обласному центрі – на сьогодні 51.

ВЛАДИСЛАВ АТРОШЕНКО, Чернігівський міський голова: «Ми зафіксували ефективне використання коштів бюджету на програму «Безпечне місто», а вона імплементована в загальнообласну програму. Вона працює базово, ефективно, інвестиції досягли своєї мети, коли ми можемо реалізувати саме безпеку».

«Мережа Безпеки» — це аналог інформаційних систем, які працюють в розвинутих країнах. Тож запровадження її на Чернігівщині – крок назустріч європейським стандартам, кажуть поліцейські.