Get Adobe Flash player

Реальне споживання газу жителями багатоквартирних будинків перевищує норми (відео)


Майже тридцять тисяч споживачів газу – жителів багатоквартирних будинків – на Чернігівщині розраховуються за це паливо за показаннями будинкового приладу. Таких лічильників в області встановлено майже 630. Перші результати нарахувань показали, що реальне використання газу на третину перевищило затверджені норми. З іншого боку, п’ять тисяч домогосподарств залишилося поки що без приладів обліку. Нагадаємо, що з 1-го січня 2018 року безоблікове споживання газу заборонене урядом.

 

На Чернігівщині користуються природним газом у побуті понад 350 тисяч сімей. До кінця 2017 року згідно з законом всі вони мають перейти на споживання газу через прилади обліку. Для тих, хто живе в багатоквартирних будинках (це майже тридцять тисяч споживачів) і не встановив індивідуальний лічильник, з 2016-го року розпочалася програма облаштування безкоштовних будинкових лічильників. На сьогодні ця програма в області практично виконана: встановлено 629 будинкових лічильників; виняток – будинок у Чернігові по вулиці Пирогова,1, де жителі відмовилися від лічильника й переведені на оплату за граничними нормами споживання.

 

До того ж в області залишається близько 5 тисяч домогосподарств у приватному секторі з плитами й колонками, які відмовляються від лічильників і яких теж треба встигнути переконати, кажуть газівники.

 

Ті ж, хто споживає газ через будинкові лічильники, реально використали його на третину більше від затверджених урядом норм. Тут далася взнаки холодна погода в квітні, коли громадяни елементарно грілися, спалюючи газ. У травні вже більшість будинків «уклалася» в норму.

 

Фактично газівники констатують суспільну проблему, яку громада поки що не вирішила: як добитися прийнятного рівня опалення від теплопостачальних підприємств, зокрема на межі опалювального сезону, щоб не було потреби грітися газом?

 

Коли багатоквартирний  будинок у цілому за показниками загального  лічильника перевищує норму, ця витрата розподіляється на всіх. Тож виходить, що окремий споживач, який економить, змушений платити за когось із сусідів, які витрачають газ понад норму. Проблема помітна на показових прикладах, коли в однакових будинках у Чернігові за один період зафіксована різниця в споживанні в три рази.

 

Представники «Чернігівгазу» закликають впливати на несвідомих сусідів, щоб економним господарям не доводилося переплачувати. Є підозри, що деякі громадяни можуть вдома займатися зокрема й підпільним підприємництвом.

 

Інша річ, що й рядові громадяни не зобов’язані ставати такими собі контролерами й стежити за сусідами: хто як використовує газ. Цю спільну роботу, очевидно, нам ще треба навчитися розподіляти між громадським активом, надавачами послуг і правоохоронцями.

Передачі


ПогодаКурси валют