Get Adobe Flash player

Як на Чернігівщині іде реалізація медичної реформи (відео)

 

Сімейні лікарі Чернігова готуються заключати договори із пацієнтами. Терміни поки не відомі, але процес наближення медичних послуг до пацієнта уже пішов – будуть створюватися нові амбулаторії, вирішуватиметься питання із чергами. Як на Чернігівщині іде реалізація медичної реформи, за круглим столом обговорювали працівники галузі охорони здоров’я.

 

Сімейна медицина є пріоритетною у реформі системи охорони здоров’я. На Чернігівщині уже працюють як окремі юридичні особи 26 центрів первинної медико-санітарної допомоги. 30-35% населення області необхідну медичну допомогу отримує у сімейного лікаря. У перспективі у 8 із 10 випадків саме на первинній ланці медицини людині має бути надана необхідна медична допомога.

Петро Гармаш,начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «Стосовно вторинної і третинної медичної допомоги, вона у нас використовується трошечки не в тому руслі, в якому повинно бути. По різних дослідженнях, від 60 до 70% пацієнтів, які знаходяться в стаціонарі, вони не повинні займати цілодобове ліжко. Я не стверджую, що їм не повинна надаватися медична допомога, але є інші форми. Це і денний стаціонар, це стаціонар на дому».

 

Розвиток сімейної медицини передбачає наближення лікаря до пацієнта. Зокрема у Чернігові планують розширити мережу амбулаторій — відкрити їх на Масанах, в районі Кільцевої та ЗАЗу.

 

Для «полегшення життя» пацієнтів у Чернігівській міській лікарні №1 до кінця року планується запровадити проект «Поліклініка без черг».

 

«Доступні» лікарі та «Доступні ліки». Програма компенсації вартості медпрепаратів запрацювала з квітня місяця. На її реалізацію на цей рік області виділено 13 мільйонів гривень. За два місяці уже відшкодовано вартість медпрепаратів по 100 тисячам рецептів на суму 2 мільйони 700 тисяч гривень. Лікарі відмічають позитив програми і у тому, що вона дисциплінує пацієнта регулярно проходити медогляд.

 

Змін, згідно з реформою, має зазнати і ланка екстреної медичної допомоги. До кінця року в області планують створити єдину диспетчерську систему. Орієнтовна її вартість – 9,5 мільйонів гривень.

Петро Гармаш,начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «В минулому році ми виділили приміщення, його відремонтували. І зараз стає питання лише оснащення цього приміщення і оснащення GPS-навігацією всіх бригад екстреної медичної допомоги».

 

Основна суть медичної реформи, аби кошти ішли не на утримання системи, а на надання медичної послуги. Перший крок до того, що гроші уже підуть за пацієнтом, – прийняті на минулому тижні парламентом законодавчі зміни про державні фінансові гарантії надання медичної допомоги. А от коли заключати договір із сімейним лікарем — терміни поки не відомі. Тож у пацієнтів ще є  час визначитися, кому довірити своє життя та здоров’я. За нормами, у одного сімейного лікаря на обліку має бути не більше двох тисяч пацієнтів.

 

Передачі


ПогодаКурси валют