Get Adobe Flash player

Черга на подання документів на закордонний паспорт доволі довга (відео)

Ще до недавнього часу на Чернігівщині оформлювали від двох до двох з половиною сотень закордонних паспортів за день, тепер же самий лише обласний центр приймає документи у майже двох сотень людей. В обласному управлінні Державної міграційної служби не заперечують, черга на подання документів існує і доволі довга — запис на кінець червня. Виникла вона, скоріш за все, з двох причин, яких саме, чули наші кореспонденти.

 

Після вступу в дію рішення про безвізовий режим ажіотаж із оформленням біометричних паспортів для виїзду за кордон не оминув і Чернігівщину. Як повідомили журналістам в Державній міграційній службі області, останнім часом лише територіальні підрозділи Чернігова за день оформлюють близько двох сотень документів. Та й взагалі, попит на закордонні паспорти зріс, найкраще про це «говорять» цифри.

Ксенія Лук’янець, начальник управління Державної міграційної служби в області: «Паспортів для виїзду за кордон за п’ять місяців 2016 року оформили 11323, а в 2017 рік — 17076.Тобто плюсом ми маємо — 5753 паспорти. Це є показником, якщо розподілити на п’ять місяців, то тисяча в місць є додатково на збільшення».

 

Тож відповідно і черги є. Хоча, оформлення в терміновому порядку замовляють лише 20-25% тих, хто стоїть у цих чергах. Так, в обласному управлінні, яке вважається одним з найзручніших для оформлення документів, з початку для більшої зручності населення створили можливість записатися в чергу, а тепер призупинили запис на майбутнє, аби не записувати людей на хтозна-коли.

Ксенія Лук’янець, начальник управління Державної міграційної служби в області: «Слід зазначити, що спеціалісти нашого обласного управління також в своїх посадових обов’язках мають не лише оформлення, а й, в зв’язку з напрацюванням всіх наших підрозділів, моніторинг та контроль, то вони також повинні приділяти цьому час. По-друге, ми забираємо на себе нетермінових клієнтів, тобто тих, яким потрібно нетермінове оформлення закордонних паспортів».

 

Втім, не лише введення безвізу стало рушійною силою, яка спонукала жителів області оформлювати виїзні документи. Чимала кількість клієнтів міграційної служби просто поступово планують свій відпочинок, принаймні на таку думку наштовхують ті, з ким нам вдалося поспілкуватися у центрі надвечір.

 

Тим же, хто не бажає стояти в довжелезних чергах у Чернігові, в міграційній службі рекомендували звернутися до територіальних підрозділів в районах, де все робиться за «живою чергою». Та й від початку квітня біометричні паспорти, як внутрішні (ID-картка), так і зовнішні (закордонний паспорт з біометричним носієм), можна отримати в будь-якому із 24-х територіальних підрозділів міграційної служби області.

Ксенія Лук’янець, начальник управління Державної міграційної служби в області: «Тобто встановлено обладнання, навчені працівники, вирішені питання спецзв’язку, про доставку паспортів. Тобто в будь-якому районі ви можете отримати дану послугу. Прив’язки до місця реєстрації немає, тому приїхали, подали… І дійсно, кількісні показники свідчать про те, що ажіотажу в територіальних центрах, звичайно окрім таких, де велика щільність населення, як Прилуки, Ніжин, то ажіотажу немає».

 

Родинам, які вирішать скористатися принадами безвізу в міграційній службі рекомендують перевірити свої виїзні документи. По-перше, навіть немовлята повинні мати паспорт, а по-друге, всі «закордонники» повинні бути біометричними.

А от змінювати на біометричний внутрішній паспорт, синю книжечку, не обов’язково. Такі видають вперше — з 14-ти років, або ж у суворо визначених випадках. «Поміняйте, бо мені так хочеться!» — в якості аргументу не проходить, кажуть міграційники.

Ксенія Лук’янець, начальник управління Державної міграційної служби в області: «Це особи, в яких внутрішній паспорт громадянина України має стан непридатності, тобто фотокартка пошкоджена, пошкоджений запис про прізвище, ім’я чи по-батькові, номер розірваний. Тобто, коли паспорт не є придатним до використання і як документ, ідентифікуючий особу. Що стосується інших категорій громадян, то це стосується громадян  25, 45 років, яким необхідно вклеювати фотокартку. Дана категорія має право вибору».

 

Та й оформлення внутрішнього ID-паспорта не безкоштовне — 279 гривень в штатному порядку і 366 — в терміновому. Чи має сенс міняти документ виключно для поїздки до Туреччини, куди тепер можна за ID-карткою, вирішувати Вам. Для порівняння, закордонний паспорт  в звичайному режимі, обійдеться вам у 557 гривень 32 копійки, терміновому — на 253 гривні дорожче.

 

Передачі


ПогодаКурси валют