Get Adobe Flash player

«Навчання — це твоя робота!» (відео)

Напевно, схожу фразу хоча б раз від батьків чув кожен. У Чернігові ж її вирішили втілити в дію. І прийняли рішення платити своєрідну зарплатню учням, які не просто ходять до школи, а мають вагомі успіхи в навчанні. Отже, кому, за що і скільки платитиме міська влада — у матеріалі наших журналістів.

 

У великій залі Чернігівської міської ради галас — тут зібралися учні й вчителі шкіл обласного центру. Ні, це не звичайна літня екскурсія — це своєрідний бал найкращих. Що не обличчя, то видатна у своєму навчальному закладі особистість — призери й переможці міських, обласних, Всеукраїнських олімпіад та інтелектуальних конкурсів, юні дослідники та науковці. Ось це, наприклад, майбутня студентка КПІ Ганна Алексаха, яка мріє займатися проблемами штучного інтелекту. Дівчина обрала для себе напрям точних наук і вже має за плечима наукову роботу для Малої академії наук та диплом призера Всеукраїнської олімпіади з економіки. Цієї осені Ганна вже не сяде за шкільну парту, бо сподівається бути студенткою, але, як іще 18 призерів Всеукраїнських олімпіад та власників дипломів першого ступеню Малої академії наук, до кінця 2017-го року отримуватиме щомісяця по 500 гривень. Це стипендія призначена міською радою за високі успіхи в навчанні.

 

Ще 28 школярів обласного центру отримали по триста гривень стипендії — за перемоги в обласних та міських олімпіадах. А їх педагоги за міською програмою «Освіта нашого міста» отримуватимуть відповідно по 30 та 10 відсотків доплати до зарплатні.

 

Окрім того, цінними подарункам в міській раді привітали і претендентів на отримання золотих і срібних медалей. Серед них і випускниця першої школи Каріна Дорош. Дівчина, хоч і не сподівається, що з медаллю буде простіше вступити до омріяного КПІ, та впевнена, навчання дасться легше, бо ж привчена працювати, адже медалі просто так не даються.

 

Відзначили не лише кращих у навчанні школярів-відмінників, окремі привітання й цінні подарунки отримали й кращі юні спортсмени.