Get Adobe Flash player

Сто сорок років святкує Слабинська школа Чернігівського району (відео)

 

Стільки гостей на свято до Слабинської школи Чернігівського району, мабуть, не з’їжджалося давно. Це й не дивно, адже привід неабиякий – навчальний заклад святкує ювілей.

Людмила Шкурко, директор Слабинської ЗОШ: «Згадка взагалі про школу, про освіту в селі Слабин, це ще 1732-го року. Потім була земська школа 1886 року, навчався всього там один учень. Потім школа поступово стала церковно-парафіяльною, добавлялися учні, і от датується із 1886 року 140 років».

Зараз у школі 42 учні, вона має ще й технологічний профіль – на базі освітнього закладу вивчають автосправу діти з різних сіл. Святкування ювілею проходило у будинку культури, і його зала навіть не вмістила всіх охочих – приїхали випускники, починаючи з 50-х років минулого століття. Саме в цей час прийшла працювати вчителька початкових класів Наталія Петрівна. Згадує, якою тоді була школа.

Наталія Чижова, ветеран освіти: «Дерев’яна, старенька, але охайна школа, чистенько все було. Пічне опалення, працювали в дві зміни, дітей тоді в школі було до 400-от. Світла не було, вчилися при гасових лампах. А вже через деякий час поставили електродвигун у школі, у куточку. Тоді хоч і гуркіт на всю школу, але вже світло».

Тридцять років як закінчив Слабинську школу нинішній сільський голова Сергій Красков. Згадується зі шкільних років, каже, багато, і все тільки хороше.

Сергій Красков, Слабинський сільський голова: «У нас у класі був 21 учень. Все в школі дали те, що мені стало в пригоді всі мої трудові роки. І от на сьогоднішній день я працюю сільським головою саме завдяки тому фундаменту, який я отримав у нашій школі».

Подорож в юність і свято щирого людського спілкування – так назвав зустріч з нагоди ювілею школи ще один її випускник – ректор обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анатолій Заліський. Зі Слабином пов’язані не лише шкільні, а й трудові роки.

Анатолій Заліський, випускник Слабинської ЗОШ. «Коли закінчив інститут, з 1978 року по 1984 тут працював. У міжшкільному комбінаті працював викладачем, а потім два роки директором школи. Тому приємно бачити вчителів, з якими я працював, своїх випускників».

Багато чого забувається, та є моменти зі шкільного життя, які не забудеш ніколи, кажуть випускники. Згадують найяскравіші моменти першого року навчання.

Василь Клюка, випускник Слабинської ЗОШ: «Коли ми прийшли в перший клас, нас було десь десятки три малюків таких. Серед нас був один, який вже умів читати газети. І коли Наталія Петрівна сказала, що ваш однокласник вже вміє читати газети, то у нас відразу виникла мотивація кинуть буквар і одразу перейти читать газети».

Урочистості з нагоди ювілею школи тривали майже три години, та ніхто за цей час не втомився, кажуть учасники  свята, бо захід проходив тепло й душевно. Згадували вчителів, які працювали тут у різні роки, учнів. До слова запрошували випускників різних поколінь, педагогів, які присвятили своє життя Слабинським школярам. Та говорили не лише про славне минуле навчального закладу, дехто висловлював тривогу щодо його майбутнього. Через складну демографічну ситуацію кількість учнів не збільшується, і не лише у сільських місцевості. Та педагоги й випускники Слабинської школи сподіваються: через десять років обов’язково зустрінуться тут на ще більш поважний ювілей – сто п’ятдесят років.

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют