Get Adobe Flash player

Нагородження переможців та лауреатів «Книги року» (відео)

 

«Книга року-2016» — церемонія нагородження лауреатів літературного конкурсу відбулася в Чернігівській міській бібліотеці імені Коцюбинського. Цього року відзначили двадцять три видання у семи номінаціях. Серед переможців як знані літератори, так і початківці.

 

Чернігівський літературний конкурс «Книга року» започаткований у 1999-му році. Його мета – підтримати місцеве книговидавництво та місцевих письменників, ознайомити якомога більше читачів з творчістю чернігівських майстрів слова. Цього року лауреатами стали 23 книги у семи номінаціях: наукова та науково-популярна література, проза, поезія, література для дітей, видавець року.

Ніна Власенко, директор Чернігівської міської ЦБС, голова журі конкурсу: «Кожний учасник повинен представити видання  своєї книги в поточному році, високий художній зміст, поліграфічну якість та популяризацію українського краєзнавства».

 

Нагороджували переможців та лауреатів «Книги року-2016» у Чернігівській міській бібліотеці імені Коцюбинського. Серед них і вже знані митці, і нові імена у літературі. Володимира Сенцовського назвали класиком у своїй номінації, адже його дитяча проза навіть внесена до шкільної програми. Друге місце в конкурсі здобув за збірку «Гойда-гойдає човника вусатий сом», до неї увійшло 99 віршів. Провідна тема, каже, — дитинство на квітучій Десні.

Володимир Сенцовський, письменник: «Я думаю, що книжечка зацікавить маленьких, бо вже почали окремі віршики друкувати київські журнали. Дитяча тематика у мене провідна у творчості, вірші я періодично пишу, і коли вони народжуються, то народжуються так, щоб стали справжніми творами для дітей».

 

А справжні твори для дітей, як відомо, писати важче, ніж для дорослих. Володимир Сенцовський вирішив займатися дитячою літературою, коли на другому курсі інституту розкритикували його «дорослу» поезію.

Володимир Сенцовський, письменник: «Був такий критик Павло Сердюк, який розгледів у мені, каже: «Володя, та ти ж дитячий письменник». І от він мені так порадив, і мої перші три книжечки вийшли у київському видавництві «Веселка», і з того часу я ніколи не полишав цю тему».

 

У номінації «Проза» перше місце отримала «Антологія творів лауреатів премії імені Михайла Коцюбинського», у якій зібрано твори 21-го письменника, п’ятьох з яких вже немає в живих. Книга мала вийти ще у 2012-му, та через брак коштів її видали лише минулого року.

Наталія Коцюбинська, заступник директора Чернігівського музею-заповідника М. Коцюбинського: «Антологія вийшла надзвичайно цікава, вона свідчить про те, що у нас на Чернігівщині дуже потужний пласт літераторів-прозаїків, література розвивається. Нагороди – це завжди і приємно, і почесно, і це оцінена наша праця».

 

Приємно, що оцінена праця і наших колег — журналістів «Сівера» . Серед прозових творів третє місце посів Ростислав Мусієнко за книгу «Завихрений час». А перше місце у номінації «Поезія» — за книгу «Неси зірку» Олексій Маслов. Його назвали серед нових імен у конкурсі, хоча відомого журналіста та поета не можна назвати початківцем у літературі. Та сам Олексій каже, зараз такий час і така ситуація в країні і в суспільстві, коли треба багато чого починати.

Олексій Маслов, поет, журналіст: «І людям дорослим, і похилого віку, і не боятися знову починати. Для мене це перша книга, і це теж у певному розумінні початок. Тому має бути завзяття таке, азарт, для початку. Отаке завзяття має об’єднати всіх людей всіх поколінь. От відчути, що багато чого починається, дуже багато чого попереду».

 

Переможці у номінаціях отримали не лише дипломи, а й грошові винагороди, а за другі-треті місця – цінні подарунки. Уже з червня автори  можуть подавати свої твори на наступний конкурс «Книга року – 2017».

Передачі


ПогодаКурси валют