Get Adobe Flash player

Де-юре газ подешевшав, але де-факто… (відео)

Про де-юре дешевший газ, конкуренцію на ринку постачання блакитного палива, та зміни у квитанціях, які після двох місяців очікування таки отримали жителі області, -газовики нарешті дали пояснення чергової партії правил гри на їх ринку. Отже, чи варто чекати на високу конкуренцію серед газопостачальників і як наслідок зниження тарифів? Навіщо в квитанціях з’явилися енергетичні одиниці та які перепони можуть з’явитися на шляху отримання субсидії в наступному опалювальному сезоні?

 

Де-юре він таки подешевшав, але де-факто… Ще в лютому ми платили по 6, 879 гривень  за куб. Від березня газ, як товар, коштує 4, 849 гривень  кубів, але з урахуванням торговельних націнок НАК «Нафтогаз України», постачальників та транспортерів, а також податку на додану вартість до осель чернігівців він потрапляє по ціні 6.957 гривень. Саме з такою вартістю палива, що почала діяти з першого квітня, чернігівці отримали платіжки. Здавалося б все нічого, бо ж нарешті запрацював вільний ринок газопостачальників, обіцяний урядом. Щонайменше 42 приватні компанії отримали право на постачання газу населенню. Та за словами очільника «Чернігівгаз Збуту» Івана Лусти, цей факт не надто змінить цінову політику на ринку.

 

А оскільки левова частка коштів від продажу газу населенню потрапляє до постачальника не живими грошима, а у вигляді пільг та субсидій, то компанії, на які не покладено спеціальних обов’язків, як на «Чернігівгаз Збут», навряд чи візьмуться за таку справу, вважає Іван Луста.

Окрім того, анонсували газовики й ще одну неприємну новину: у нових платіжках абоненти, особливо отримувачі субсидій, можуть знайти борги. Звідки вони візьмуться? Можуть «вилізти» з попереднього сезону, після того, як газопостачальники повернуть у держбюджет переплати по субсидіях.

 

Більше того, навіть кількамісячна заборгованість за газ на початок нового опалювального сезону може стати перепоною на шляху отримання або відновлення субсидії.

 

Що ж до самих квитанцій на оплату послуг газопостачання, на які протягом двох місяців чекали чернігівці, то їх жителі області таки отримали і вони мають оновлений вигляд. Абонплата за приєднану потужність в них не з’явилася, а от енергетичні одиниці, одночасно зі звичними кубометрами, — так.

 

Та, незважаючи на появу нових показників у платіжці, розраховуватися будемо по-старому. Диференціація в залежності від якості отриманого палива поки що не передбачена, запевнять постачальники.

 

Передачі


ПогодаКурси валют