Get Adobe Flash player

День прикордонника у Чернігові (відео)

 

Вони першими щиро зустрічають тих, хто прибуває до України із миром, та першими дають відсіч ворогу. 28 травня українські прикордонники відзначають професійне свято. Щоденна рутина військовослужбовців Чернігівського прикордонного загону — затримання незаконних мігрантів та злочинців, яких шукає Інтерпол, вилучення зброї та боєприпасів, наркотичних речовин, виявлення фальшивих документів. Ділянка, що охороняється, — протяжністю 459 кілометрів,  із них 224 кілометри – межа між Україною та  державою-агресором. Як відзначали день прикордонника у Чернігові, далі у сюжеті.

 

Посеред дня стрілянина та вибухи у центрі Чернігова на Красній площі. Люди у формі затримують злочинця. Це не новина із рубрики «Кримінальна хроніка». Це «зелені берети» святкують професійне свято – день прикордонника. Щоденно на охорону порядку на українському кордоні в межах Чернігівської області в наряд заступають кількасот прикордонних нарядів. Навіть у день прикордонника – прикордонники на кордоні.

 

На Красній площі Чернігова — техніка, що є на озброєнні у прикордонної служби. Транспортні засоби для пересування і по землі, і по воді і по снігу. Цим приладом перевіряють документи та гроші, а з цим спорядженням шукають сховане контрабандистами у важкодоступних місцях.

 

У пошуках заборонених предметів прикордонникам допомагають чотирилапі. Малий та вдалий, знаходить зброю в сумці. А цей рудий пес натренований шукати наркотики. Ось знайшов канабіс.  І класика жанру — прикордонна вівчарка, що допомагає впіймати правопорушника-втікача.

 

Урочистості з нагоди відзначення дня прикордонника перемістилися до зали обласного муздрамтеатру — до вручення відзнак для вартових кордону.

 

Сьогодні чернігівські прикордонники охороняють рубежі не лише північні, а й східні, у складі Краматорського та Донецького прикордонних загонів.

 

Що стосується кордонів Чернігівщини, у 2015 році на українсько-російській ділянці кордону було розпочато роботи фортифікаційного проекту «Стіна». Наприкінці минулого року уряд вніс корективи у програму розбудови. Поки що спорудження «Стіни» призупинено. Терміни реалізації цього проекту у Чернігівській області перенесені на 2019 рік.

 

Передачі


ПогодаКурси валют