Get Adobe Flash player

Єлецька ікона Божої Матері залишиться для реставрації в Чернігові (відео)

 

Угоду про це досягнуто після перемовин музейників, вірян і реставраторів при посередництві заступника голови обласної адміністрації Наталії Романової. Згідно з двома підписаними договорами, Чернігівський історичний музей передає ікону в користування Єлецькому монастирю, а монастир створює належні умови для реставраторів.

 

В ніч проти 13-го лютого пограбували Єлецький жіночий монастир у Чернігові. Серед іншого злодії відкрили кіот ікони Єлецької Божої Матері, поцупивши прикраси і суттєво пошкодивши сам шедевр мистецтва 17-го сторіччя. Ікона була в користуванні черниць за договором, що подовжувався щороку. Монахині про пограбування нікому не повідомили, про те, що шедевр пошкоджений, історики дізналися випадково. І – розірвали договір користування: ікона була в жахливому стані в тому числі і через неналежні умови зберігання.

 

Одначе постало питання реставрації: віряни не хотіли передавати ікону фахівцям Національного науково-дослідного реставраційного центру, мовляв, заберуть до Києва чернігівський оберіг і не повернуть.

 

Півтора місяці тривали перемовини між істориками, представниками монастиря, реставраторами. Переміг компроміс – Єлецькою іконою займуться спеціалісти Національного науково-дослідного реставраційного центру у Чернігові, в монастирі, але при тому, що їм будуть на місці створені належні умови для робіт.

 

Два договори офіційно підписано. Зараз йдеться про те, хто фінансуватиме реставраційні роботи. Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова каже, це суто технічне питання, адже бажаючих долучитися своїм коштом до відновлення святині вистачає.

 

Скільки триватимуть реставраційні роботи, поки невідомо.

Передачі


ПогодаКурси валют