Get Adobe Flash player

Кліщі «наступають» (відео)

 

Не зважаючи на те, що весна прохолодна і затяжна, і літо не поспішає вступати у свої права, як це зазвичай буває в середині травня, кліщі «наступають». Мало того, що вони стали активніші, ніж минулого року, та ще ці комахи «міняють дислокацію» — перебираються з лісу до міста. Детальніше про це – далі в сюжеті.

 

Кліщі – традиційна «прикраса» теплого періоду року. З’являються вони наприкінці весни і «полюють на людей» до середини вересня. І хоча цьогорічну  весну аж ніяк не можна назвати теплою, кліщі все ж прокинулись і проявляють неабияку активність.

 

Спеціалісти пов’язують це із урбанізацією – міста ростуть, росте кількість міського населення, і кліщі разом із людьми також перебираються до міста – скверів, парків, лісопосадок.

 

Тож будьте обережні: кліщі чатують тепер не тільки «на природі», але і у великих містах. На щастя, в області немає кліщів, які переносять енцефаліт або туляремію. Але вони можуть бути небезпечними хворобою Лайма, яка, втім, успішно лікується антибіотиками. Спеціалісти рекомендують користуватися засобами, спрямованими на захист шкіри від кліщів та комах, а також вдягати одяг, який максимально закриває тіло. Якщо «впіймали» на собі кліща, біжіть до найближчого медичного закладу. Не маєте такої можливості – рекомендації наступні.

 

Але все одно навідайтесь до лікаря за найближчої нагоди, аби попередити ускладнення.

Передачі


ПогодаКурси валют