Get Adobe Flash player

До початку ЗНО-2017 залишаються лічені дні (відео)

 

Частина випускників шкіл та абітурієнтів Чернігівщини зовнішнє незалежне оцінювання складатиме у Києві та у Шостці. ЗНО-2017 наближається. Уже 23 травня перший тест – «Українська мова та література». Про особливості того, як тестування проходитиме для жителів Чернігівської області, розкажемо далі.

 

До початку ЗНО залишаються лічені дні. Перший тест «Українська мова та література» — 23 травня. У цьому місяці абітурієнти здаватимуть ще три тести: 25 числа – німецьку, іспанську, французьку, 29 – англійську, 31 — математику. У червні буде шість тестувань: 2-го числа – історія України, 6 – російська мова, 8 – біологія, 12 – географія, 14 – фізика і останній тест — хімія – 16 червня.

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «У нас буде задіяно лише шість населених пунктів, в яких працюватиме 30 пунктів тестування. Це Чернігів, Прилуки, Ніжин, Корюківка, Мена і Бахмач.

Будуть доїжджати до них абітурієнти з усієї Чернігівщини».

 

Не всі тестування для жителів Чернігівщини проходитимуть в межах області. До прикладу, жителі Новгород-Сіверського району їздитимуть до Шостки.

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «З найбільших предметів – у місті Шостка. Це українська мова та література, історія України, математика, навіть там біологія. 25 травня — такі іноземні мови, як французька, німецька, іспанська. На Чернігівщині пунктів тестування взагалі не буде. Всі, хто зареєструвався на ці предмети, отримали запрошення пройти ЗНО на базі пунктів тестування міста Києва.

Російська мова 6 червня – також пункти тестування будуть створені тільки у Києві».

 

У Києві тестування здаватимуть і учасники додаткової сесії, яка буде з 3 по 12 липня. Подати заявку на участь у ній можна протягом п’яти робочих днів від дня тестування. Це стосується абітурієнтів, які не потрапили на основну сесію з поважних причин .

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: « До таких причин абсолютно не належить запізнення у пункт тестування. От хочу зараз звернути увагу тих, хто буде доїжджати на пункти тестування Чернігова у травні місяці, що якраз тут може бути форс-мажор, який не залежить від учасників і може призвести до запізнення.  Просимо звернути увагу на те, що в Чернігові зараз дуже активно ремонтують дороги і в деяких випадках може збільшитися час доїзду до пунктів тестування. Ремонтні роботи на проспекті Миру, а у нас там розташована чимала кількість пунктів тестування».

 

Традиційно, аби потрапити у пункт тестування, обов’язково треба мати оригінал сертифікату ЗНО-2017, запрошення та оригінал документу, що посвідчує особу, номер та серія якого вказувалися при реєстрації.

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Є втрата паспорта (у цьому році дуже багато таких звернень) — 0752

0818 довідка про втрату, на якій є фотографія і закріплена печаткою відповідного органу».

 

А от те, чого не слід мати при собі при здачі ЗНО, – це будь-які технічні засоби та паперові шпаргалки. Інакше результат тесту анулюють, якщо цей тест іде як ДПА – в атестат випускник школи отримає одиницю.

Світлана Сакаєва, директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти: «Навіть не можна мати при собі ані флешок ані навушників, які є складовими цих пристроїв. А вже де їх планує використовувати учасник, нас це просто не цікавить і процедурою не передбачено з’ясовувати, з якою метою було принесено ці прилади на пункт тестування».

 

 

Дізнаватися про результати ЗНО його учасники будуть у декілька етапів. Перші – близько 15 червня. Це будуть тести, які здавалися у травні. Наступні результати близько 18 числа. Остаточно все буде відомо до 23 червня. Подати апеляцію на результат можна буде протягом трьох днів.

 

Усього учасників ЗНО у цьому році менше, ніж торік, — різниця майже сім сотень чоловік. Одна з головних причин – для вступної кампанії будуть дійсними і сертифікати 2016 року. Усього  для проходження ЗНО-2017 із Чернігівщини зареєструвалося 6777 учасників.

Передачі


ПогодаКурси валют