Get Adobe Flash player

Японська делегація медиків-науковців у Михайло-Коцюбинському (відео)

До Михайло-Коцюбинського Чернігівського району приїхала делегація медиків-науковців з Японії. Вони співпрацювали із місцевою лікарнею та амбулаторією упродовж двадцяти років, виявляючи патологію щитоподібної залози у дітей внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проект завершився ще у 2010-му році, але роки спільної роботи зблизили японських лікарів з українськими. При будь-якій нагоді вони приїжджають до Михайла-Коцюбинського з дружнім візитом. Цього року наша знімальна група була присутньою при зустрічі.

 

Двадцять шість років тому було розпочато спільний японсько-український проект по дослідженню наслідків вибуху на ЧАЄС. Вчені з Японії упродовж двадцяти років досліджували стан щитоподібної залози – органа, що чи не найбільше страждає від радіації, у дітей з села Михайло-Коцюбинського.

 

Крім того, вчені щороку забирали дітей на обстеження і оздоровлення до  Японії, а лікарів – на стажування. Подарували лікарні нове (на той час) обладнання та навчили деяким методам обстеження.

 

За словами японських вчених, проблеми в України і в Японії, пов’язані з наслідками аварії на атомній станції, дуже схожі. Шість років тому стався вибух на АЕС у місті Фукусіма, і тепер український досвід стане в нагоді нашим закордонним друзям.

Йосіхіро Носо, професор Університету Сімане (Японія): «Ми винесли певні уроки зі своєї роботи в Україні. Наприклад, ми знаємо, що після аварії в українців виросла чисельність захворюваності на рак щитоподібної залози. Після аварії на АЕС у місті Фукусіма ми такого не спостерігали, але пройшло тільки шість років, і ми боїмося «стрибка» цієї хвороби».

 

Але не всі говорили про роботу – декого заполонили емоції від зустрічі і ностальгія.

Нобуо Такейчі, професор клініки Такейчі (Японія): «Більше всього я сумував за ним – Володимиром Осипчуком. Ми разом зробили так багато важливого, так плідно співпрацювали… Я дуже сумував. Добре, що ми досі підтримуємо стосунки».

 

Українсько-японська співпраця продовжується, але тепер у дещо іншій галузі медицини – в гінекології. Власне, делегація приїхала до Михайло-Коцюбинського щойно з міжнародної конференції, присвяченої цим питанням. Не обійшлося і без подарунків — професійної медичної літератури.

Передачі


ПогодаКурси валют