Get Adobe Flash player

Які рішення прийняли депутати облради на черговій сесії? (відео)

 

На Чернігівщині з’явилося два коледжа — музичний та коледж культури. Перейменовані Ніжинське училище культури та мистецтв ім.Заньковецької та Чернігівське музичне училище ім.Ревуцького. Таке рішення прийняли депутати під час засідання дев’ятої сесії обласної ради сьомого скликання. Про інші більш важливі депутатські рішення розкажемо далі.

 

Розпочали з головного — з грошей. Дев’ята сесія обласної ради сьомого скликання розпочалася з розгляду блоку бюджетних питань. Згідно зі звітом про виконання обласного бюджету за перший квартал цього року, маємо доволі оптимістичну картину – перевиконання бюджету області і місцевих бюджетів – в середньому 40%. Якщо дивитися на економічні показники видатків, то вже традиційно більшість коштів йшла на заробітну плата — 70%, оплату комунальних послуг і енергоносіїв — майже 15%. Кредиторської заборгованості в жодній галузі не допущено, фінансування здійснюється своєчасно, відповідно до замовлень розпорядників коштів обласного бюджету. Проблеми з зарплатами на сьогодні в області практично немає, але можуть виникнути питання на кінець року.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «На сьогоднішній день, якщо по освіті більш-менш питання цього року ми вирішили. Коли вперше цього року Міністерство освіти врахувало і зробило поправку на щільність населення і більш-менш по освітнім субвенціям ми забезпечені, то в нас найбільша проблема по медичній субвенції. Складна ситуація з Міністерством охорони здоров’я, але ми спілкуємося з урядом, нам не вистачає десь 146 мільйонів гривень до кінця року. Грубо кажучи, два останні місяці у нас не забезпечено фінансування. Є домовленість з урядом, що на четвертий квартал це питання буде вирішено».

 

І про освітянські кошти. На минулій сесії облради було прийнято рішення про підвищення тарифних розрядів працівникам освіти. Дане рішення на сьогодні не виконується. Як зазначив директор департаменту фінансів Валерій Дудко, необхідно, аби депутати прийняти ще й окреме рішення про встановлення тарифних розрядів не з 1 вересня, а з 1 січня.

Ігор Вдовенко, голова обласної ради: «Нестандартність в тому, що саме в підвішеному стані залишились викладачі спецдисциплін і майстри  виробничого навчання професійно-технічних закладів. Якщо всім вчителям в школах — загальноосвітникам і в тому числі профтехзакладах підвищилась з 1 січня заробітна плата, то тут передбачено підвищення з 1 вересня. І оцей проміжок можна компенсувати тільки підвищенням тарифних розрядів. В принципі, це під контролем і питання буде вирішуватись».

 

За що ж голосували депутати під час травневої сесії? Вирішено долю коштів на так званий «митний експеримент». 50% від перевиконання плану митницею лишається в області, і ці кошти будуть направлені на ремонт доріг. Їх перелік затверджено, інформація є на сайті Служби автомобільних доріг в області. Тепер є можливість використати реальні кошти.

Володимир Гузема, начальник Служби автомобільних доріг в області: «В переліку вказана сума — 392 мільйони. Це та сума, яка була згідно нашої обласної програми. Зараз вноситься 125 — це згідно тих надходжень, які ми маємо в цьому році. Тому що 400 мільйонів формувалося по минулорічним надходженням. Цей рік ми не знаємо, яким буде. На даний час ми маємо біля 50 мільйонів чисто перевиконання. Яка сума буде наприкінці року, я не можу сказать. По процедурі «Прозорро» у нас є певний час, мінімальна процедура — це півтора місяці, я рахую, десь в кінці червня ми маємо заключити договора і приступити до виконання робіт».

 

Погодили депутати і три важливі соціальні програми. Зокрема, прийнято рішення підтримати осіб, які постраждали під час Революції Гідності та членів родин загиблих майданівців. Таких людей в області 16, і є одна родина загиблого. В рамках програми виділено 22 тисячі. Кошти підуть зокрема на проведення медоглядів чи лікування.

Також на два роки розрахована Програма соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей.

Катерина Тимощенко, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації: «За ініціативою депутатів кошти збільшені. 2,3 мільйона виділяється коштів для реалізації цієї програми. + 13.26 Сама програма розрахована і на медичне забезпечення, психологічну підтримку, професійну адаптацію, юридичну допомогу. Виконавцями цієї програми є всі підрозділи облдержадміністрації».

 

Депутатам довелося розглянути й ряд кадрових питань. З певним супротивом було подовжено дію контракту з головним лікарем обласної станції переливання крові Павлом Герасименком.  Зазначимо, що колектив медзакладу одностайно підтримав свого керівника у письмовому зверненні до облради.

 

З четвертої спроби вдалося позбутися депутатства представнику «Нашого краю» Андрію Прокопенку. Хоч не одразу, але депутати обласної ради таки врахували особисті мотиви свого колеги і проголосували за дострокове припинення повноважень Прокопенка. Стати депутатом виявилося простіше, ніж скласти повноваження.

 

Передачі


ПогодаКурси валют