Get Adobe Flash player

Високотехнологічна ферма «Красносільська» у Борзнянському районі (відео)

 

Сільгоспвиробникам області через складі погодні умови у травні можливо доведеться частково пересіяти кукурудзу. Але для великих підприємств області, обладнаних за новітніми технологіями, це не досить значна проблема, адже є інші джерела прибутку. Наприклад, високотехнологічна ферма на більш ніж тисячу вісімсот корів, кожна з яких має електронну картку, — «Красносільська» у Борзнянському районі. Вона входить до складу сільгосптовариства «Надія», що об’єднує кілька підприємств на Чернігівщині та Сумщині. Займаються тут і рослинництвом, аби забезпечити поголів’я якісними кормами власного виробництва.

 

Сільгосптовариство «Надія» у 2012 році об’єднало у своєму складі чотири підприємства із Борзнянського, Бахмацького та Конотопського (Сумської області) районів. Має чотирнадцять тисяч гектарів землі і сім тисяч поголів’я великої рогатої худоби. Основний напрямок тут – молочний. Одна з філій підприємства – «Красносільська» Борзнянського району, тут збудовано сучасну молочно-товарну ферму на 1860 голів, понад тисячу чотириста корів – дійні. Усі виробничі процеси в господарстві цілодобові. Надої на одну корову складають близько 25-ти літрів, та головне, виявляється, не кількість, а жирність молока, бо з нього виготовляють сир.

Олександр Білоконь, директор МТФ «Красносільська»: «Наше молоко здається так само на наші молокозаводи – Менський, Ніжинський і там уже переробляється. Власник наш зацікавлений саме в сирі, не в молоку на розлив. Із нашого молока виготовляють дорогі сорти сиру».

 

Кожна тварина має державний номер та чіп, і коли заходить до доїльного залу, за допомогою антени зчитується вся інформація. Відомості про те, коли і скільки було надоєно, фіксуються.

Олександр Білоконь, директор МТФ «Красносільська»: «Воно добавляється у ту картку, де міститься вся інформація: про осіменіння, про отели, про маніпуляції ветлікарів, копитчиків. Досить зручно, не треба шукати 10-20 журналів, щоб знайти, коли вона там лікувалася, що з нею було».

 

Велике значення мають корми, ними сільгосппідприємство «Надія» себе забезпечує: самі вирощують, заготовляють і переробляють. Весна цього року була рання, тож раніше почали і сіяти. Та наступні зміни погодних умов не додали оптимізму: можливо, каже директор товариства Володимир Романенко, доведеться частково пересівати кукурудзу, яка вже посходила і потрапила під заморозки.

Володимир Романенко, директор СТОВ «Надія»: «Посіяли кукурудзи ми вже на півтори тисячі га, люцерни посіяли на 500 га, люцерна тоже посходила, ну люцерна хороша. Озимий клин себе почуває нормально, тому що озимина розвилася ще з осені добре, тож приморозки перенесла нормально. А от як перенесе кукурудза – невідомо».

 

Насіння, добрива, засоби захисту, пально-мастильні матеріали – все зростає в ціні, тож посівна цього року подорожчала, за підрахунками Володимира Романенка, відсотків на двадцять. Та зменшувати обертів у «Надії» не збираються, навпаки, планують розширювати виробництво.

Передачі


ПогодаКурси валют