Get Adobe Flash player

«Благодійність в об’єктиві» (відео)

 

Чи можуть сорок кадрів змінити світ на краще? Можуть, впевнені організатори Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність в об’єктиві». Сьомий рік поспіль його журі обирає із більш ніж п’яти сотень робіт сорок найкращих. Ці світлини привертають увагу суспільства до необхідності бути милосердними, допомагати тим, хто цього потребує, інколи жертвуючи своїми матеріальними благами. Адже саме це робить людину людиною.

 

«Благодійність в об’єктиві» — Всеукраїнський фотоконкурс, який проводиться вже сьомий рік поспіль. Журі обирає сорок найкращих світлин, які представляють на підсумковій виставці. Ця виставка мандрує містами України, аби привертати увагу суспільства до тих, хто потребує допомоги, і показати, що в нашому світі насправді є дуже багато небайдужих людей, які здатні проявляти милосердя, дарувати надію, рятувати. Організатори конкурсу – Український форум благодійників за сприяння Національної спілки фотохудожників.

Роман Нікітенко, представник Українського форуму благодійників: «Минулого року було десь близько 580 робіт, але цього року якість фоторобіт значно зросла, і цього року відбирати найкращі 40 робіт було значно важче, ніж у минулому році».

 

Участь у конкурсі беруть як професійні фотографи, так і аматори. Критерій відбору – не лише творча складова, часто переважає історія, яка стоїть за створенням світлини. Так і цього року: перше місце у фотороботи Марини Яременко «Горнятко доброти», яка показує центр навчання професії для молоді з психофізичними розладами. Друге — у світлини Ніни Грушецької «Народжений» про недоношену дитину в боксі, третє здобула фотографія Костянтина Скомороха «Пацаняче горе» про хлопчика з Лисичанська, який на уламках свого будинку знайшов власний велосипед.

Роман Нікітенко, представник Українського форуму благодійників: «Особливістю цього фотоконкурсу стала номінація «Діти, поранені війною», дуже багато фотографій і вона, напевне, найбільш емоційно важка цього року. Це роботи художників, які досліджували проблему дітей, які перебувають поблизу лінії зіткнення».

 

Серед робіт на виставці немає світлин чернігівців, та організатори сподіваються, що її експонування приверне увагу місцевих фотомайстрів. Тим більше, конкурс планують виводити на міжнародний рівень, і тоді роботи чернігівських фотохудожників побачать не лише в Україні.