Get Adobe Flash player

Німці допомагатимуть зробити чернігівські лікарні енергоефективними (відео)


Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко і директор проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегор Брьомлінг сьогодні підписали меморандум, мета якого – якраз зробити медзаклади заощадливішими.

 

Чернігівська міська лікарня №2 – чи не найпотужніший медзаклад області. Витрачає на енергопотреби 12 мільйонів гривень на рік. Аналогічний заклад в Європі – в рази менше. Українці хочуть бути європейцями.

 

Навчити чернігівських медиків і можновладців економії в цій сфері беруться німці. На це спрямований проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Кілька місяців тому компанія Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit взялася реалізовувати проект по модернізації українських лікарень, фінансований урядом Німеччини. Бюджет – 3 мільйони євро. Запросили до участі наші міста, де є не менше семи лікарень. Заявки подали 15 міст. Німці відібрали чотири проекти, поїздили по претендентах, провели енергоаудит. І зупинилися на Чернігові і Сумах. На думку партнерів, ці два міста в Україні найбільше хочуть зробити свої лікарні енергозаощадливими.

Грегор Брьомлінг директор проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»: «Основний критерій відбору – активна діяльність самого міста. Крім того, перевагою було те, що діє програма ефективного енергоменеджменту. Проект хоче спиратися на позитивну динаміку міста. Ми впевнені, що досягнемо тут хороших результатів».

 

За словами Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, місто зацікавлено в технологічній підтримці партнерів в рамках проекту GIZ. За попередні сім років в обласному центрі в енергозберігаючі технології було вкладено 55 мільйонів гривень – і своїх, і грантових. Тільки в цьому році – понад 53 мільйони, і це тільки свої кошти.

 

Німецькі розрахунки показують, що мінімум 10% енергії зараз можна заощаджувати і без залучення значних інвестицій. Але для реального поліпшення ситуації з енергією в чернігівських лікарнях в рамках «Партнерства з модернізації» пропонується впроваджувати на паритетних засадах недорогі інвестиційні проекти з максимальною рентабельністю. Йдеться й про підвищення кваліфікації в цьому напрямку і медиків, і представників органів влади міста.

 

Головний лікар другої міської лікарні Володимир Фаль певний досвід в цьому плані має. Каже, у німців є чому повчитися.

 

Проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» розрахований до 2019-го року. Чернігівський міський голова пообіцяв партнерам результати його впровадження продемонструвати і мовою цифр, і наочно.

Передачі


ПогодаКурси валют