Get Adobe Flash player

Унікальна можливість провести ніч у чернігівських музеях (відео)

 

Унікальна можливість раз на рік провести ніч в чернігівських музеях є з 18 травня. Історичний та художній музеї в обласному центрі, Єлінський «Лісоград» та Седнівська садиба Лизогубів протягом цих днів готують ексклюзивні виставки, конференції, міні-експозиції, майстер-класи та конкурси. Що саме оживе цієї ночі, як змінюється погляд на давно знані експонати і хто «розповість про замовчуване», дізнавалися наші кореспонденти.

 

«Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване» — так цього року проходитиме міжнародна акція до Дня музеїв.

Людмила Линюк, заступник директора обласного історичного музею: «Ця тема, особливо для історичних музеїв, дуже цікава і актуальна, а для історії України, яка перебуває в стані війни, ця тема надзвичайно актуальна. І та історія, яку ми не знаємо і зараз намагаємось довести до населення, це також надзвичайно важливо».

 

Тож в Седніві бажаючі можуть взяти участь в науковій конференції,  присвяченій 100-річчю Української революції. А у військово-історичному музеї оглянути експозиції з іноземними та вітчизняними нагородами, прапорами, військовою технікою. Фахівці радять звернути увагу і на відроджену виставку деревообробки та плетіння.

Людмила Линюк, заступник директора обласного історичного музею: «Музей проводить це свято не стільки для себе, а для громади Чернігівщини, тому ми раді бачити всіх. І робимо це свято  завдяки великої кількості волонтерів, наших колег, тих людей, які надають допомогу порадою, хтось щось робить для проведення заходів, які ми проводимо».

 

Жіночі капелюшки і надзвичайно точно відтворений одяг  представлятимуть на виставці, де можна не лише помилуватися дизайном  і взяти участь у майстер-класах, а й порівняти із сучасністю і зрадіти моді на джинси.

Олена Трухан, старший науковий співробітник обласного історичного музею: «До речі, навіть Менський зоопарк нам надає пера страусів, щоб робити справжній плюмаж, як це робили свого часу».

 

А ввечері обіцяють магічний вірменський дудук, містичну грузинську пластику, стриманість латиської та вишуканість польської мелодики.

Наталія Самохіна, завідуюча відділом обласного історичного музею: «Я б сказала, що не експонати у нас оживають, у нас оживають люди, які звертаються до нас і питають – коли буде Ніч музеїв і коли нам приходити? І якщо у когось оживають експонати, то у нас навпаки, в нашому місті, яке називали ще в 19 столітті «древнім старцем, який спить над Десною», оживають люди, і це нас радує».

 

Ще можна буде побачити монети, які знайшли нещодавно чернігівські школярі, «екстремально розважитися зі службою порятунку», помилуватися пісочною анімацією і переглянути фільми. А в художньому музеї до цікавих нових експозицій додали майстер-клас відомого французького кларнетиста та рок-хіти від акустичного гітарного дуету. Вхід на всі заходи вільний.
 

Передачі


ПогодаКурси валют