Get Adobe Flash player

Триває суперечка щодо землі у Новоселівці (відео)

Не припиняється суперечка щодо привабливої земельної ділянки на в’їзді до Чернігова в селі Новоселівка, на березі Десни. Чернігівський районний суд розпочав слухання справи за позовом одного з претендентів на земельну ділянку. Претендент судиться з Вознесенською (донедавна Улянівською) сільською радою: цій громаді зараз належить земля, на якій розташоване громадське пасовище.

 

Чернігівський районний та апеляційний суди вже розглядали протягом 2014-16 років справи щодо спірних земельних ділянок у Новоселівці. Ми розповідали про цю земельну епопею, яка, як вважали селяни, завершилася на їх користь.

 

Але  тепер почався новий виток суперечки.

На заливному лузі в Новоселівці розташоване громадське пасовище. Однак тут державне земельне агентство (зараз – управління Держгеокадастру) у 2014-му році виділило земельні ділянки 18-м приватним заявникам. Улянівська (зараз Вознесенська) сільська рада, до якої входить Новоселівка, а також обласна прокуратура, що представляла інтереси громади, подали позов і виграли спочатку суди на районному рівні, а потім і апеляційні. По кожній з 18-ти ділянок розглядалася окрема справа.

 

Однак Верховний Суд у грудні 16-го року скасував попередні рішення судів за цією справою. Це дозволило двом претендентам  знову вимагати собі ділянки й звернутися з відповідним позовом до сільської та Чернігівської районної рад.

 

Юрист районної ради підкреслює, що рішення апеляційного суду за законом вже є обов’язковим для виконання і Новоселівське пасовище вже внесене в реєстр речових прав як власність громади.

 

Активісти Новоселівської громади нагадують про те, що стосовно порушень при виділенні землі приватним особам на громадському пасовищі у 14-му році були відкриті кримінальні провадження, але згодом їх закрили. Тепер селяни вимагають дорозслідування цих справ.

 

Новоселівці нагадують, що вони вже надали землю на території села під 400 ділянок для учасників АТО, але не на пасовищі, і інтереси громади при цьому не постраждали. А от луг понад Десною, де випасається худоба, – одне з головних джерел існування для селян.

 

Розгляд справи на цьому новому етапі тільки розпочався. Наступне засідання призначене на 26 травня.

Передачі


ПогодаКурси валют