Get Adobe Flash player

Вперше на День матері у Києві зібралися матері загиблих героїв (відео)

 

У другу неділю травня в Україні, як і у 85-ти країнах світу, відзначається День матері. Діти різного віку вітають найрідніших у світі людей – своїх матусь. Але є матері, які в цей день самі йдуть до синів. До загиблих у російсько-українській війні захисників нашої країни. Біля стіни народної пам’яті на мурах Михайлівського монастиря у Києві зібралися осиротілі матері з різних областей України. В тому числі з Чернігівщини.

 

Вперше на День матері зібралися матері загиблих героїв у Києві, біля Стіни народної пам’яті. Приїхали з усіх усюд хто зміг. А ініціювала цей захід громадська організація «Єдина родина Чернігівщини». Тож делегація з нашої області була найчисленніша – майже 70 представників родин загиблих з Чернігова та районів.

Матусі й дружини об’єдналися у горі.

 

Завдяки самовідданим волонтерам місії «Евакуація 200» родини мали змогу провести в останню путь своїх синів, чоловіків, батьків.

 

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відслужив літію за загиблими героями у співслужінні зі священиками Михайлівського монастиря та капеланом отцем Євгеном Ордою.

 

З Кременця, що на Тернопільщині, приїхала до сина пані Ірина. В’ячеслав Мельник на позивний «Анчоус» з 81-ї бригади загинув у старому терміналі 20-го січня 2015-го року.

 

Мати поховала сина. Рік чекала чоловіка з передової. Але знайшла в собі сили займатися волонтерством, опікуватися родинами загиблих, складати вірші і пісні.

 

А от інша доля: дружина військового лікаря приїхала вшанувати загиблих, хоча портрета Михайла Стасіва на Стіні пам’яті немає.

 

На фоні веселощів і розваг Євробачення ця купка згорьованих мам і вдів виглядала нечисленною та чужорідною. Сльози і молитва, спілкування між собою, вдячність організаторам за те, що є така загальноукраїнська Стіна пам’яті, що пройшов такий захід.

Передачі


ПогодаКурси валют