Get Adobe Flash player

Бюджетні питання розглядатимуть депутати на дев’ятій сесії облради (відео)

 

Дев’ята сесія обласної ради сьомого скликання відбудеться на цьому тижні — 17 травня. Сьогодні представники фракцій визначились, які питання розглядатимуть під час пленарного засідання, а від розгляду яких поки варто утриматись. З засідання президії обласної ради матеріал моїх колег.

 

На розгляд дев’ятої сесії обласної ради сьомого скликання обласна державна адміністрації внесла три бюджетні питання. Їх депутати розглянуть першочергово. Головне питання — звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал цього року.

Любов Жукова, заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації: «Фінансування видатків по галузевій структурі. На освіту видатки склали 29,6% всіх видатків, на охорону здоров’я — 47,2%, на соціальний захист — 9,2%, культура — 7,3%, фізкультура — 1,8%, інші галузі — 4,9%».

 

Ще одне бюджетне питання: про внесення змін до обласного бюджету щодо експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг. Нагадаємо, під час минулої восьмої сесії депутати погодили виділення 450 мільйонів гривень з обласного бюджету, в тому числі майже 400 мільйонів так званих «митних коштів» на поточний середній ремонт 146 кілометрів автодоріг державного значення. 17 травня — в день сесії у Чернігові — має відбутися фінальне затвердження переліку доріг бюджетним комітетом Верховної Ради. Аби в червні ремонт таки розпочався, необхідно, так би мовити, узаконити надходження митних коштів до бюджету.

Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «По цьому року те, що відбувається, ось на сьогоднішній день — 37,9 мільйонів гривень за перший квартал перевиконання митниці було. За п’ять місяців ми бачимо цифру 62 мільйони гривень. Десь цифра оця, ми зараз уточнюємо, там 125 мільйонів гривень. Якщо ця цифра буде більшою, то спільним розпорядженням ми її можемо тільки збільшити, але ми не можемо внести зміни не в перелік доріг затверджених, ні в що».

 

Також депутати мають затвердити План заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії сталого розвитку області. Документ довготривалої дії і дозволить визначитись органам місцевого самоврядування, які проекти розвивати.

Олександра Хомик, заступник директора департаменту економічного розвитку облдержадміністрації: «Прийняття даного документу в першу чергу дозволить розпочати конкурсний відбір проектів регіонального розвитку для фінансування за рахунок коштів ДФРР уже на 2018 рік. Тому пропоную підтримати».

 

На порядок денний сесії також буде внесено цілий блок питань, що стосується фінансової підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Загалом розглядатимуть більше шести десятків питань. Нагадаємо, вдев’яте депутати цього складу зберуться на пленарне засідання 17 травня.

Передачі


ПогодаКурси валют