Get Adobe Flash player

«Терпсихора збирає друзів» (відео)

 

В Чернігівському  міському парку культури та відпочинку на сцені Літнього театру два дні поспіль за звання кращих змагалися танцювальні колективи  області. За кількістю учасників фестиваль «Терпсихора збирає друзів» став рекордним: 24 колективи з області та 27 з Чернігова. Гран-прі отримали Городнянський будинок культури, «Калинонька» з Меньского району та «Альянс». Як звучать музи, коли в крані «говорять гармати», бачили наші кореспонденти.

 

Фестиваль «Терпсихора збирає друзів»  став обласним і в такому форматі вперше об’єднав 51 танцювальний колектив з Чернігова та області. Урочисто конкурс відкрила «Територія твого танцю» з Козельця.  На 8 році існування колектив отримав звання зразкового і недаремно – серце «Території», Ірина Баштан, вважає танці своїм життям, так само, як і її вихованці.

Ірина Баштан, керівник зразкового ТК «Територія твого танцю»  м. Козелець: «На сьогоднішній день мій колектив наймасштабніший, це тільки дітей, а також багато дорослих, тобто мій колектив складає близько 300 учнів».

Сергій Кришенко, учасник конкурсу: «Танці — це моє хобі, це моє життя, тут мої друзі всі, я їх дуже люблю».

 

Танцюристи віком від 3 років змагалися у майстерності в різних номінаціях. Поважне журі оцінювали виступи за низкою критеріїв, але головна увага надавалася талантам «від серця».

Юрій Тарасов, голова журі: «Як  Чайковський казав, «без голосу співати можливо, а без душі – ніколи.»

 

Переможців нагородили відзнаками та сертифікатами, а абсолютно всі учасники отримали квитки на атракціони у міському парку. Городнянський будинок культури, зразковий колектив «Калинонька»  Менського району та чернігівський «Альянс» змогли вразити журі яскравими виступами і отримали гран-прі фестивалю.  Судді відзначили високий рівень конкурсу в порівнянні навіть з іншими областями.

Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Колись на в’їзді перед Черніговом треба повісити фразу Бориса Гребєнщикова, який, до речі, у нас в понеділок буде виступати, давати концерт – « Я никогда не хотел быть первым из всех, но я не терплю быть вторым». От зараз у нас така позиція і для Чернігівського регіону, і для Чернігова».

 

Натхненно розкривати артистичний талант та хореографічні здібності: Вікторія Пономаренко — одна з тих, хто мріє пов’язати своє майбутнє з танцями.

Вікторія Пономаренко, учасниця конкурсу: «Танці — це моє улюблене хобі, дуже люблю танцювати, танцюю і вдома, і на танцях, я дуже люблю танцювати. Мені це допомагає чогось нового навчитися і досягти своєї мети».

        

І зупинити їх не має право навіть час, «коли говорять гармати». Бо танцюють вони, як дихають – вільно і без зупинок.