Get Adobe Flash player

Кияни при підтримці данців вчать чернігівців енергоефективності (відео)

 

«Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлювальної енергетики». Чернігів став вже п’ятим містом в Україні, де пройшов семінар під такою назвою, організований Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження. Про мету і можливі результати – наші кореспонденти.

 

Українці залежать від газу. Газовий фактор був одним з визначних чинників нинішнього «гібридно-військового» стану країни. Українці залежать від газових і енергомонополістів. Завдання держави – зменшити ці залежності. Яким чином – для цього в регіонах проводять семінари «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлювальної енергетики», організовані Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження при підтримці Українсько-данського енергетичного центру.

 

Українців закликають користуватися власним ресурсом. Причому не тільки підприємців-енергетиків, які, якщо наводити приклад Волині, примудряються вимінювати в Польщі такий біоресурс як верба на вугілля. Йдеться і про новостворені об’єднані територіальні громади, для яких проекти «не з газу» є запорукою економічного зростання. Йдеться і про людей, які можуть перетворити свої обійстя на екологічні і енергонезалежні.

 

До речі, такі приклади може дати і Чернігівщина. Ми неодноразово розповідали про екодім Ігоря Підгорного у Гориці Менського району. Ефективний приклад.

 

Питання заміщення газу і використання «чистої» енергії для Чернігівщини актуальне, каже заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко. Напрацюваннями готові ділитися.

 

Проекти з пропаганди використання альтернативних видів палива та розвитку відновлювальної енергетики підтримує Українсько-данський енергетичний центр. І недаремно, адже в Європі саме Данія – один з провідників в цій сфері.

Андерс Крістенсен, головний радник Українсько-данського енергетичного центру: «Уряд Данії співпрацює з урядом України по цих напрямках. Вже понад два роки цій співпраці. Ми можемо запропонувати Україні наші методи переходу від газу до відновлювальних джерел енергії».

 

Під час семінару «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку відновлювальної енергетики» представникам громад, сільгосппідприємств, потенційним інвесторам були презентовані і вітчизняні приклади того, як можна скористатися для своїх економічних потреб нещодавніми змінами в законодавстві, адже закон щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії відкриває широкі можливості.

 

Підсумком семінару має стати створення в області «дорожньої карти» по впровадженню альтернативних джерел енергії. Куди приведе ця карта, покаже час.

Передачі


ПогодаКурси валют