Get Adobe Flash player

Чернігів пам’ятає (відео)

В День пам’яті і примирення напередодні 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні чернігівці поклали квіти до Меморіального комплексу «Жертвам фашизму» на Подусівці. Це місце, до у роки тієї війни було знищено 15 тисяч жителів обласного центру.

 

На цьому місці на Подусівці в Чернігові в 1941-му-43-му роках нацисти розстріляли 15 тисяч людей – чоловіків, жінок, маленьких дітей. Тут був концтабір, і його «мешканці» найбільше боялися почути звуки танго: нелюди страчували в’язнів саме під такий акомпанемент. Нині тут Меморіальний комплекс «Жертвам фашизму».

 

Це останній прихисток українців і росіян, білорусів і євреїв, поляків і ромів. З 15 тисяч, що тут лежать, ледь не третина – саме роми. В концтабір вони потрапляли не тільки за національною ознакою, а й за свій військовий подвиг.

 

Представники чернігівської громади, органів влади і самоврядування, ветерани, військові поклали до підніжжя меморіалу квіти – як символ пам’яті і символ примирення. В пам’ять про загиблих – заупокійна молитва. І побажання миру країні, проти якої почав навалу новітній агресор.

 

Учасники пам’ятних заходів біля меморіалу на честь жителів Чернігова, розстріляних нацистами, встановили лампадки на плити над могилами жертв карателів. Серед тих, хто віддав їм шану, — багато нинішніх воїнів, які зараз зі зброєю в руках боронять рідну землю.

Передачі


ПогодаКурси валют