Get Adobe Flash player

Втретє у Чернігові пройшла церемонія нагородження «Лицарським Хрестом Добровольця» (відео)

З початком російської агресії проти України добровольці першими стали на захист Батьківщини. Тепер це розуміють всі. В умовах, коли боєздатні бойові частини українського війська тільки формувалися, зброю в руки довелося взяти тим, хто ще вчора мав мирну професію, відстоював власну честь і гідність на Майдані.
Серед таких – Володимир Мозговий. Потрапити на фронт йому вдалося – навіть після відмови у військкоматі. Він – серед тих, хто розуміє, що його держава – це не дядя, це вони, ті, хто відповідає за свою країну. Тому така нагорода як «Лицарський Хрест Добровольця» для них важлива.
Вже втретє у Чернігові вручали «Лицарський Хрест Добровольця» — народну відзнаку, засновану Жіночою сотнею самооборони Чернігівщини. 20 нагороджених – фронтовики, члени сімей загиблих героїв. Андрій Іщенко пішов на фронт, записавшись до лав батальйону «Чернігів» влітку 2014-го. Загинув 16-го листопада того ж року під Станицею Луганською. Народну відзнаку отримувала його дружина Наталія і його син Андрій. Коли батько рушив на Схід, йому було три місяці.
«Лицарський Хрест Добровольця» — народна нагорода. Волонтери з Жіночої сотні самооборони Чернігівщини регулярно бувають на Сході, спілкуються з бійцями. І часто самі воїни визначають, хто вартий відзнаки.
«Лицарський Хрест Добровольця» — єдина народна відзнака на Чернігівщині. Але відома всій Україні. І досвід чернігівських волонтерів по відзначенню бійців цікавий волонтерам інших областей, які приїхали на церемонію нагородження. Так, активістки громадської організації «Подаруй солдату захист» із Золочіва Львівської області планують запровадити щось схоже і в себе.
На Сході захищали і захищають українську незалежність тисячі добровольців. На сьогодні кавалерів «Лицарського Хреста Добровольця» — шістдесят. Народна відзнака Чернігівщини вручалася не востаннє.

Передачі


ПогодаКурси валют