Get Adobe Flash player

Суд вирішив визнати суддю Ліну Карапуту невинною (відео)

 

Сьогодні Новозаводський суд Чернігова ухвалив рішення у справі стосовно судді Деснянського районного суду Ліни Карапути, відносно якої був складений протокол про правопорушення, пов’язане з корупцією. Йшлося про те, що згідно з протоколом суддя невчасно повідомила про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання спадщини. Після слухання сторін процесу й свідків суд вирішив визнати Ліну Карапуту невинною і закрити справу за відсутністю складу правопорушення.

 

Протокол про правопорушення стосовно судді Деснянського районного суду Ліни Карапути склали співробітники поліції, а саме управління захисту економіки. Ліна Карапута 6-го вересня минулого року отримала в спадщину від батька земельну ділянку і, як зазначено в протоколі, не повідомила про це вчасно (тобто протягом десяти днів) до Національного агентства по боротьбі з корупцією, як це передбачено для посадовців, котрі представляють державу. З перебігу засідання в цій справі в Новозаводському районному суді відомо, що спадкодавець, а згодом і спадкоємець здавали в оренду цю земельну ділянку приватному підприємству. Встановлена нормативна грошова оцінка цієї ділянки.

 

Виходячи з того, що отримана спадщина – це дохід, і посилаючись на нормативну грошову оцінку, сторона обвинувачення – представник прокуратури області – просив суд призначити покарання, передбачене Кодексом про адміністративні правопорушення.

 

Вказана стаття закону передбачає за несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані покарання у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це  від 1700 до 3400 гривень. Зі свого боку сторона захисту наголосила на двох принципових моментах. 6-го вересня Ліна Карапута отримала свідоцтво на право власності, але це не єдиний потрібний документ, і остаточно державна реєстрація власності відбулася 5-го жовтня. Виходячи з цих позицій, порушення терміну повідомлення про майновий стан не відбулося. Крім того, хоча нормативна грошова оцінка ділянки була вже відома раніше, але не було експертної оцінки, тому розмірів своїх справжніх доходів суддя не знала й, як вона пояснює, не могла вказати вартості ділянки, як цього вимагає процедура.

 

Адвокат Ліни Карапути підкреслив, що його підзахисна не збиралася приховувати свої доходи і не завдала нікому жодних збитків.

 

Рішення суду (суддя Юрій Овсієнко): визнати Ліну Карапуту невинною, справу закрити за відсутністю складу й події правопорушення.

 

Практично нове антикорупційне законодавство почало діяти з минулого року, і ця справа – свіжий приклад того, що при тлумаченні його норм відбуваються суперечки.

Передачі


ПогодаКурси валют