Get Adobe Flash player

Попри нові норми споживання води у Чернігові, суттєвих новацій у травневих платіжках не буде (відео)

 

Попри затвердження нових норм споживання води у Чернігові, суттєвих новацій у травневих платіжках очікувати не варто, кажуть у водоканалі. Нові нормативи почали діяти з першого травня, тож і нарахування за ними жителі обласного центру побачать в червні. Отже, кому й наскільки и доведеться більше заплатити за воду та яких ще змін зазнали норми споживання води у Чернігові — у матеріалі.

 

Протягом кількох останніх років представники «Чернігівводоканалу» неодноразово заявляли про те, що підприємство піднімає води зі свердловин набагато більше, ніж продає своїм абонентам. Причина в тому, кажуть на підприємстві, що чимала кількість містян – фактично третина — споживає воду без обліку.

Марія Романова, начальник абонентського відділу КП «Чернігівводоканал»: «Якщо споживачі не мають приладів обліку, ні для кого не секрет, що ніхто не економить. Нераціональне використання води — це прання, миття овочів під струменем води, несвоєчасне усунення витоків, особливо змивних бачків».

 

Раз на три роки міська рада має переглядати нормативи споживання питної води, але розробляти їх мають відповідні науково-дослідні організації. Тож торік «Чернігівводоканал» отримав дозвіл на укладення договору з ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», яке й взялося перевіряти, скільки ж води використовують чернігівці, що не мають лічильників.

 

За основу дослідження були взяті багатоповерхівки, які одночасно обладнані і загальнобудинковими, і квартирними приладами обліку. Від загальної кількості використаної води відняли показання персональних лічильників та воду, яку використовують експлуатуючі організації, в залишку отримали використане тими, хто «сидить» на нормі.

Марія Романова, начальник абонентського відділу КП «Чернігівводоканал»: «Вибіркові дослідження показали: фактичне водоспоживання населенням, яке не має приладів обліку, дещо перевищує ті нормативи, яку затверджені були до цього часу в місті нашому. В залежності від ступеню благоустрою будинку. Наприклад, будинки з газовими колонками — десь відсотків на 16, там, де централізоване гаряче, — майже на 30%».

 

Відповідно до цих досліджень, міська рада й прийняла нові норми питного водопостачання, збільшивши нормативні на рахування на 15-20 %.

Марія Романова, начальник абонентського відділу КП «Чернігівводоканал»: «Будинки з різними типами водонагрівачів — сплачувала сім’я з трьох чоловік 416,10 грн., за новими нормами буде — 482,67 грн. Що стосується будинків з централізованим гарячим водопостачанням та ванними — сплачувала родина 387,93 грн., а зараз буде сплачувати 487,77 грн., і для мешканців приватного сектора з вигрібними ямами і ваннами сплачувала 108,69 грн., буде сплачувати 143,46грн.».

 

Та й це вже в найближчі рік-два стане не надто важливим, бо ж після прийняття закону «Про комерційний облік комунальних послуг» усі 100% житлового фонду будуть обладнані загальнобудинковими лічильниками. А далі все просто: від загальних показань віднімуть показання персональних приладів, а решту розділять поміж тими, хто приладів не має.

Аби не платити «за себе й того хлопця», у водоканалі пропонують встановити лічильника.

Марія Романова, начальник абонентського відділу КП «Чернігівводоканал»: «Затверджено програму безкоштовного встановлення лічильників категорією населення, яка користується субсидією. Ми зараз збираємо заявки і будемо встановлювати водолічильники безкоштовно».

 

І додають: поки що бажаючих встановити прилади небагато.

Передачі


ПогодаКурси валют