Get Adobe Flash player

З 1 травня пенсійні виплати зросли (відео)

 

В середньому на 67 гривень більше – це 10 кілограмів картоплі, чи 6 десятків яєць, чи два літри олії, чи чотири кіло цукру або ж 800 грамів свинини. На таку суму пенсіонери області отримають більші пенсії у травні місяці. Із 1-го числа розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб збільшився на 65 гривень і тепер становить 1312 гривень. Відповідно більші пенсії у травні отримають три чверті пенсіонерів області. У кого пенсія підпадає під перерахунок, а у кого ні, дивіться далі у сюжеті.

 

Із першого травня прожитковий мінімум для непрацездатних українців виріс на 65 гривень. Відповідно у третьому місяці весни пенсіонери області отримають більше. Мінімальна пенсія за віком тепер не 1247 гривень, а 1312. Перерахунок виплат проводиться автоматично, тож пенсіонерам не потрібно звертатись до органів Пенсійного фонду.

Юрій Юрченко, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області: «Органи Пенсійного фонду області здійснили масовий перерахунок пенсій в зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму, а також надбавок та підвищень, які залежать від цієї величини. Перерахунки мінімального розміру пенсії за віком та надбавки за понаднормовий стаж у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму проведені тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення. Пенсіонери, які працюють, можуть і надалі здійснювати перерахунок пенсій через кожні два роки після призначення або попереднього перерахунку пенсії».

 

Підвищені виплати у травні отримають 259 тисяч жителів області — 74% від загальної кількості пенсіонерів (тобто семеро із десяти). Окрім пенсій за віком, буде перераховано виплати жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною, пенсії військовослужбовцям… Мінімальна пенсія інвалідам війни, у залежності від групи, у середньому виросте на 165 гривень. Мінімальні виплати учасникам бойових дій — на 107 гривень. На 165 гривень у середньому збільшиться мінімальна пенсія для інвалідів-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. На 130 гривень більше платитимуть пенсію у разі втрати годувальника членам родин військовослужбовців.

Юрій Юрченко, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області: «Не перераховується з 1 травня розміри пенсії працюючим пенсіонерам, розмір підвищення дітям війни (залишається 66,43 грн.), також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та компенсаційні виплати на втрату годувальника, відповідно до закону про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

 

Станом на 1 травня 2017 року середній розмір пенсії в області 1774 гривні. У зв’язку з цим додаткові видатки по області — 17 мільйонів гривень. Чергове підвищення пенсій відбудеться 1 грудня 2017 року, коли прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде збільшено до 1373 гривень.

Передачі


ПогодаКурси валют