Get Adobe Flash player

Музичні діалоги України та Угорщини (відео)

 

Фольклор об’єднав Україну з Угорщиною на сцені обласного філармонійного центру. Музиканти, які представляють дві країни, виступили у Чернігові в рамках ІХ Міжнародної Пасхальної асамблеї, яка щороку проводить подібні музичні діалоги. Закарпатський фольклор чули і наші кореспонденти.

 

До кінця квітня в Україні триватиме Міжнародна Пасхальна асамблея – цього року дев’ята за ліком. Традиційно вона відбувається під патронатом православної церкви та посольств іноземних держав в Україні. Свого часу ректор Національної музичної академії Володимир Рожок запропонував проводити в нашій країні своєрідні діалоги музикантів різних держав. В цьогорічній Пасхальній асамблеї беруть участь колективи і солісти з Угорщини, Швейцарії, Узбекистану, Італії, Литви і Польщі.

 

46 заходів по всій країні. Один з них – на сцені Чернігівського філармонійного центру фестивалів і концертних програм: музичний діалог «Україна-Угорщина» з програмою «Фольклор єднає нас».

 

У концертній програмі «Фольклор єднає нас» взяли участь угорські і українські музиканти – «Тячівська банда» і Угорський державний народний ансамбль, київський колектив « Божичі» і знаменитий Міклош Бот. Програма концерту теж унікальна.

Іштван Грежа, урядовий уповноважений – комісар уряду Угорщини: «Цей проект має глибоке історичне коріння. Наприкінці 19-го століття відомий всьому світу Бела Барток відвідав багато місцин Карпатського басейну, щоб зібрати матеріал. Він спромігся зібрати музичний матеріал, який став частиною угорського фольклору. Сьогодні ми маємо можливість представити цей музичний скарб Закарпаття».

 

Угорські музиканти вважають, що музика України – то справжній культурний скарб. Робота з ним має додати нових відтінків до дружної співпраці двох країн.

Передачі


ПогодаКурси валют