Get Adobe Flash player

У ЧНПУ хочуть оптимізувати енергоспоживання (відео)

 

У Чернігівському національному технологічному університеті планують запровадити енергозберігаючий проект. Ініціатором та спонсором такої ініціативи виступила міжнародна європейська організація НЕФКО. В усіх корпусах та гуртожитках навчального закладу планують замінити вікна і теплокомунікації. Можливо, реконструюють і стару котельню.

 

Чернігівський національний технологічний університет з 2013 року співпрацює з багатьма європейськими організаціями і фондами. В цьому році за ініціативою північної інвестиційної фінансової корпорації  НЕФКО планують реалізувати новий проект по оптимізації енергоспоживання у вищих навчальних закладах.

 

Такий проект буде реалізований ще у чотирьох університетах по Україні. Але пілотний запуск буде саме у Чернігові. До політеху завітали представники аудиторської фірми з Австрії, яка і складатиме бізнес-план та кошторис даного проекту.

Майкл Рейдлінгер, провідний фахівець «Ic consulenten» (Австрія): «Наше завдання – провести енергоаудит в університеті відповідно до європейських стандартів. За результатами цього аудиту буде створення загального фінансування, яке необхідне для здійснення подальших дій».

 

Загалом на реалізацію проекту по всім ключовим вишам України буде виділено близько 140 мільйонів євро. Яку суму потрібно надати на оптимізацію енергозбереження Чернігівському технологічному університету – вирішать експерти.

 

Наступним етапом планують замінити старі вікна в усіх корпусах та гуртожитках університету на пластикові та провести нові теплокомунікації. Але це все поки що в планах. Свою роботу аудиторська компанія розпочне з 10 травня. Та перший крок до реалізації проекту вже зроблено.

 

Передачі


ПогодаКурси валют