Get Adobe Flash player

«Територія душі» – володіння серця (відео)

«Красиво, талановито, від душі» — концепція мистецького фестивалю, який проходить в Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт», проста і складна водночас. Цьогорічна ювілейна виставка представляє понад 100 робіт 20 українських художників, різних за стилем, досвідом, але єдиних в тому, що кожний з них — це часточка спільної «Території душі». Таку назву має мистецький проект, започаткований 10 років тому і який вже встиг здобути визнання в Україні.

 

Художник, галерист, арт-менеджер… і мрійник – і все це Борис Дєдов, засновник музею сучасного мистецтва «Пласт-Арт». Його «територія творця» вдесяте представляє мистецький фестиваль «Територія душі», який вже став традиційним в Чернігові. Твори живопису, графіки та скульптура авторів з Києва та Чернігова — це справді часточки душі митців, які вони не продають, не виконують на замовлення та не підганяють під чиїсь очікування. Анатолій Фурлет, художник: «Якась така світла і гарна територія, де людина придумала якусь незбагненну казку, щось таке дивне, особливо зараз, коли всі щось розказують і пояснюють, чому щось в них не виходить. А тут в реалі робиться дивна і гарна казка. Тут моя душа точно відпочиває. І подивіться, які тут гарні і цікаві художники представлені, для них це дуже гарний. Дмитро Корсунь, куратор арт-проектів, член Спілки художників України: «Це по-справжньому художники актуальні, цікаві, які ведуть за собою цілі спрямування, яким належить і мистецтво і сучасності, і майбутнього».

 

З самого початку організатори намагалися створювати  смислові стрижні виставок, на які «нанизувались» твори. Але два роки тому від ідеї відмовилися і «Територія душі» стала справжнім володінням серця. Володимир Личковах, куратор музею сучасного мистецтва «Пласт-Арт»: «За ці роки багато що мінялося, тільки залишилися незмінною «Територія душі». А чому залишилася? Бо то є певна константа, таке постійне місце, постійний сакральний час в цьому місті на Валу, де Дитинець, де собори наші древні, в цьому залі, де завжди є мистецтво, влаштовуються такі виставки». Борис Дєдов, директор музею сучасного мистецтва «Пласт-Арт»: «Вона в нас красива, талановита, яскрава, наша «Територія душі». Ви бачили тут хоть десь вартість роботи? Ні. І так 10 років. Тут художники виставляють свої самі сокровенні твори, вони їх не продають. Те продається, те, а це – для себе. Тут скрізь є зміст, душевний зміст, це саме головне в наш непростий час людям так потрібне таке мистецтво».

 

Ще одне джерело натхнення на території душі  Бориса Дєдова – чотирирічна донечка Оксанка. Як каже її батько, «моє щастя, дароване Господом». Діти віддзеркалюють родину напрочуд точно.

 

Саме відкритість кожного митця і кожної роботи служитимуть для душі і серця відвідувача виставки і допоможе знайти щось своє в різноманітті робіт.

Передачі


ПогодаКурси валют