Get Adobe Flash player

«Олімпійське лелеченя» у Чернігові (відео)

Дружба, самоповага , солідарність, благородство – гуманістичні цінності олімпійського руху. Виховання учнів на цих принципах, а також залучення їх до активних занять фізкультурою та спортом, здорового способу життя – завдання спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя». На Чернігівщині щороку у цьому олімпійському святі бере участь близько двадцяти команд, переможець відстоює честь області на всеукраїнському рівні.

 

«Олімпійське лелеченя» — всеукраїнський спортивно-масовий захід, який щороку проводиться Національним олімпійським комітетом спільно з міністерствами освіти і молоді та спорту. Його мета – пропаганда здорового способу життя, розвиток олімпійського руху шляхом залучення до спорту якомога більшої кількості молоді, організація змістовного дозвілля. До квітня проходять міські та районні змагання, а потім – фінальні по всіх областях. Чернігівський обласний етап цього року приймала школа № 19, участь у ньому взяли двадцять команд. Ніна Лемеш, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації: «Це непоганий результат, але хотілося щоб абсолютно всі міста й райони брали участь, тому що для проведення цього заходу була мобілізована робота багатьох людей, олімпійців в тому числі. Хотілося, щоб кожна команда отримувала і задоволення від цих змагань, і показала свої здібності, і продемонструвала згуртованість, дружність саме своєї команди».

 

На урочистому відкритті заходу чернігівські олімпійці виносять символічний факел та олімпійський прапор. Як справжні спортсмени, учасники змагань перед їх початком роблять розминку, причому зразкову гімнастику показували і майстри спорту, і представники обласної та міської влади.  Змагання складаються зі спортивної та навчально-спортивної частин. Це презентація команди, комбінована естафета, арт-бол і вікторина, яка перевіряє знання олімпійської історії Чернігівщини, України і світу. Потім результати всіх командних конкурсів узагальнюють і визначається переможець. Ніна Лемеш: «Переможець буде мати честь представляти Чернігівщину на всеукраїнському етапі. Раніше він проходив в «Артеку» в Криму, а зараз також у закладі оздоровлення та відпочинку «Артек», але вже Київської області. Проходить дуже насичено, дуже цікаво, абсолютно всі області представляють свої команди»

 

Тож стимул для кожної з команд великий. Цього разу перемогу і честь представляти нашу область виборола команда міста Ніжина.