Get Adobe Flash player

Лікарні та аптеки продовжують роботу за програмою «Доступні ліки» (відео)

Нагадаємо, з квітня за цією програмою пацієнти мають змогу отримати певні ліки із чималою знижкою, витрати компенсує держава. У перелік ліків, що підлягають відшкодуванню, входять препарати для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом та астмою. Чи поспішають люди отримувати «доступні ліки», дивіться у сюжеті.

 

Доки пацієнти чекають своєї черги до терапевта, вони ознайомлюються із переліком ліків, що відпускаються аптеками за програмою «Доступні ліки». Такі пам’ятки тепер є на дверях кабінету лікаря. Більшість пацієнтів у лікарнях звертаються із гіпертонією, для них прийом ліків вже так само необхідний, як і прийом їжі. Із впровадженням програми «Доступні ліки», каже терапевт Олена Білеуш, тепер кожний пацієнт намагається потрапити на прийом до лікаря, аби мати можливість отримати ліки за програмою.

 

Єдина проблема, каже терапевт, до переліку не увійшло багато препаратів, які часто назначаються лікарями. Сподіваються, що у майбутньому перелік збільшать. На розгляд пацієнту пропонують ліки, які повністю відшкодовуються державою, і ті, за які треба трохи доплатити. Різниця у самій ціні препарату та якості.

 

Антоніна Саєнко багато років приймає один препарат і змінювати його не збирається, не дивлячись на те, що він не входить у перелік і досить дорогий. Таких пацієнтів як Антоніна Саєнко не дуже багато, адже ліки наразі не всім по кишені і тому доводиться часто змінювати препарати. Лікарі кажуть, деякі з ліків будуть набагато дешевші, проте не даватимуть очікуваного результату лікування. Порадити, ліки яких виробників обрати, можуть терапевти або ж фармацевти безпосередньо у аптеці. Дізнатись більше про ціну препаратів і їх асортимент йдемо у аптеку, що працює при лікарні. Ми отримали рецепт на звичайні ліки від тиску, які підлягають відшкодуванню. Коментувати щось тут не погодились. Проте до нас  вийшла завідувач аптекою, аби віддати нам препарат за рецептом.

 

Найбільше аптек, що працюють за програмою, має мережа «Ліки України», проте тут також категорично відмовились у коментарі. У телефонній розмові відмову не пояснили.

Передачі


ПогодаКурси валют