Get Adobe Flash player

У Чернігові стартував другий фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння» (відео)

Розмова тет-а-тет актора з глядачем. У Чернігові стартував другий фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння». Дев’ять вистав за п’ять днів. Географія — Україна, Польща, Хорватія, Румунія, Білорусь, Молдова, Німеччина, Литва. Перша  вистава — «Прокляті роки» за творами репресованих українських поетів. На сцені – засновник хмельницького монотеатру «Кут» Володимир Смотритель. З подробицями з відкриття фестивалю — наші кореспонденти.
«Чернігівське відлуння» знову на сцені обласного муздрамтеатру. Другий рік у Чернігові проходить фестиваль моновистав. Художній керівник та президент Міжнародного фестивалю «Відлуння» Ніна Мазур каже, привезла чернігівцям вистави, об’єднані спільною ідеєю любові — до людини, яка стоїть на сцені, до людини, яка дивиться на неї.

Ніна Мазур, президент Міжнародного театрального фестивалю «Відлуння» : «Тут зібрані такі вистави, котрі несуть добро, вчать добру, людяні вистави. Вони можуть бути веселі чи сумні. Це може бути комедія, трагедія чи драма. Але в будь-якому разі це звернено до людини».

 

Відкрила фестиваль монодрама за творами репресованих українських поетів «Прокляті роки». На сцені грає художній керівник і єдиний актор хмельницького театру «Кут», першого і єдиного в Україні стаціонарного монотеатру, народний артист України Володимир Смотритель. Він в своєму роді актор і постать унікальна.

Ніна Мазур, президент Міжнародного театрального фестивалю «Відлуння» : «Для нього спеціально побудований монотеатр «Кут» у Хмельницькому. Не для того, щоб взагалі показувались там якісь вистави, а для цієї людини. Там демонструються тільки його роботи. це абсолютно унікальна річ. В світі нема такого».

 

«Прокляті роки» — світла і сумна поетична оповідь про важкі часи і перемогу людського духу. На сцені гортаються сторінки історії від 30-х до 80-х років ХХ століття, звучать слова репресованих українських поетів Юрія Клена, Василя Стуса, Олега Ольжича. З року в рік звучать їх пророчі і застережливі слова про людську байдужість, що може обернутися трагедією. «Невже ж історія нас вчить тому, що вона нас не вчить нічому?» – проголошує сучасник на сцені.

Створена вистава була ще у 1992 році, на часі здобуття Україною незалежності. Цією постановкою у 93-му році Володимир Смотритель відкривав перший сезон у своєму монотеатрі.

Володимир Смотритель, художній керівник монотеатру «Кут»  : «Я глибоко дуже сприйняв, що Україна стала вільна, незалежна. Це як пам’ять дійсно тим поетам, музикантам, художникам, які виборювали незалежність роками, довгими віками. За це на них одягали «кам’яні сорочки», їх розстрілювали, вони зникали, але їхнє зерно, яке засіяне через слово, воно повинно нас кожен раз надихати. І це не марно прожите життя». 00229 — 0032 … 0106

 

Організатори фестивалю обіцяють глядачам чимало театральних відкриттів, адже вистави «Відлуння» не просто нові для чернігівської сцени, а й звучатимуть вони мовою оригіналу – українською, білоруською, польською, німецькою, хорватською…

Андрій Бакіров, головний режисер облмуздрамтеатру: «Чого можна чекати від театру? Тільки якихось несподіваних вражень, відкриттів, несподіваних зустрічей. Будуть представники різних театральних шкіл. Кожна держава, кожна країна має свою особливу рису театральну. Ми чекаємо, що це відбудеться, бо, відверто кажучи, ми не бачили жодної вистави». 00184 — 0108 … 0133

 

За п’ять днів на сцені облдмуздрамтеатру буде показано дев’ять моновистав. Завершення фестивалю – 26 квітня.

 

Передачі


ПогодаКурси валют