Get Adobe Flash player

«Точкою опори» зацікавились волонтери з інших регіонів (відео)

 

Чернігівський центр психолого-соціальної реабілітації «Ресурс» реалізує проект, який має на меті надати підтримку (фізіологічну та психологічну) учасникам АТО, їхнім родинам, переселенцям зі Сходу та Криму. Переймати досвід чернігівських волонтерів приїхали колеги із Дніпра та Ужгорода.

 

Центр психолого-соціальної допомоги «Ресурс» вдруге реалізує проект «Точка опори». Це допомога людям, які перебувають у кризових станах — учасникам АТО та членам їх сімей, а також родинам загиблих. Розроблені центром методики фізіологічної та психологічної реабілітації зацікавили волонтерів з інших регіонів України. Переймати досвід «Ресурсу» до Чернігова приїхали представники громадських організацій «Ріка життя» (місто Дніпро) та «Закарпаття-Донбас» (місто Ужгород).

Світлана Ющенко, голова правління Центру психолого-соціальної допомоги «Ресурс»: «Серед них є люди, які працюють в лікарні Мечникова. Там є наші поранені хлопці, які лежать, які можливо не ходять. І от ті надбання, які вже ми маємо,  з тим же самим тренажером «Сухожил», які показали себе дуже гарно у плані фізіологічного відновлення. Ми хочемо показати їм цю методику».

Валентина Проніна, член правління ГО «Ріка життя» (м. Дніпро): «Очень нас интересует опыт работы с детками. Девочки говорили, у них разработана новая авторская методика. Наши мужчины перенимают опыт работы на тренажере «Сухожил». Мы хотим сделать что-то аналогичное у нас – или в нашей организации, или в госпитале. Очень понравилась идея, что памятник тут девочки сделали, что мамы, вдовы могут собираться».

Тетяна Хорошилова, заступник голови ГО «Закарпаття-Донбас» (м. Ужгород): «Дуже сильно мені сподобалось, що волонтери якось вміють мотивувати людей, які постраждали від АТО, і вони самі беруть участь в організації власної адаптації, вони зацікавлені у власній реабілітації і активні».

 

Представники громадської організації «Ріка життя», яка опікується учасниками АТО та членами родин бійців, кажуть, згодом чекають на відповідний візит волонтерів «Ресурсу» до Дніпра, показати є що.

Валентина Проніна, член правління ГО «Ріка життя» (м. Дніпро): «С нами сотрудничают вот в нашем городе и яхтсмены (они катают наши семьи) и спортивные катамараны парусные. Мы практикуем выезды за город. У нас станция юннатов за городом – там есть сон на ульях, разные мастер-классы».

 

Ще один проект «Ріки життя», яким хотіли би зацікавити чернігівських волонтерів,  — реабілітаційний центр для учасників бойових дій, які знаходяться в дуже тяжкому психологічному становищі.

Валентина Проніна, член правління ГО «Ріка життя» (м. Дніпро): «Мы работаем с американським психотерапевтом. В данный момент он поехал на западную Украину в Хмельницкую область и там строит реабилитационный центр для учасников боевых действий. Там строит ферму. И эти ребята могут к нему приезжать и жить там, пока не восстановятся, параллельно с ними будет проводится психологическая реабилитация».

 

Обмін досвідом не лише на словах. Ось такі портативні тренажери для розробки м’язів — мотузяні сухожили — «Ресурс» передає колегам до Дніпра та Ужгорода.

 

Передачі


ПогодаКурси валют