Get Adobe Flash player

Чернігів очікує «Янголів світла» (відео)

Організатори фестивалю обіцяють, останньої п’ятниці квітня до Чернігова з’їдуться співаки та музиканти з Чернігівщини й не тільки, аби заспівати про те, що болить найбільше — про війну на Сході і про тих, хто захищає мирне життя решти України.

Ідея започаткувати на Чернігівщині фестиваль-конкурс патріотичної пісні та поезій часів Революції Гідності та антитерористичної операції, народилася під час однієї дружньої зустрічі Володимира Макеєва, методиста обласного центру культури і мистецтв та заступника обласного військового комісара Вадима Лільчицького.

Володимир Макеєв, автор проекту «Янголи світла»: «В Україні тільки декілька фестивалів, тільки декілька областей започаткували таку хорошу акцію підтримки наших воїнів, учасників АТО і учасників Революції Гідності. І ми дійшли згоди щоб в нашій області започаткувати даний фестиваль».

Ідею підтримали і в департаменті культури і в кіно-культурному мистецькому центрі з національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Адже ледь не більше ніж повернутися до дому, до рідних і близьких, хлопцям, які пройшли горнило війни, хочеться поділитися своїм болем і гордістю за побратимів.

Вадим Лільчицький,заступник військового комісара обласного військкомату: «Три роки пройшло. Хлопці рокам знаходяться в зоні АТО і в них з’явилася, так звана, своя … культура. Вони повернулися на дембель, вони повинні розказувати підростаючому поколінню, як все було там, чому вони воювали там, чому ми зараз живемо безпосередньо в Чернігівській області і в нас немає вибухів і над нами майорить жовто-блакитний прапор».

Тож 28 квітня у кіно-культурному мистецькому центрі з самого ранку розпочнеться конкурсне прослуховування усіх, хто до 25 квітня подасть заявку на участь. Організатори запевняють, прослухають усіх: і гурти, і виконавців, що виступають соло, і навіть поетів — головне, аби їх творчий доробок був присвячений подіям Революції Гідності чи АТО. А ще чернігівцям варто чекати на цікавих гостей із Києва та Ужгорода, як вже підтвердили бажання взяти участь у фестивалі. Володимир Макеєв: «Ми запустили цей проект, і слава Богу, вже на сьогодні надходить чималенько заявок. Вже є на сьогоднішній день близько 40-ка заявок, 15 з яких — представники Збройних Сил та учасники АТО. Ми проводимо фестиваль в двох основних номінаціях — це цивільні особи і основний акцент ми робимо на представників Збройних Сил та ветеранів АТО».

Вадим Лільчицький: «Я анонсував наш захід не тільки в військових частинах, які розташовані на території Чернігівської області, але зробив розсилку по своїм колегам по військових комісаріатах всієї України і навіть є заявки від Житомирської області, теж АТОвці, які приїдуть і передадуть своє… те, що вони відчували там».

За результатами денного прослуховування, професійне, як наголосили організатори, але так і не назване, журі складе список виконавців вечірнього гала-концерту. Оскільки проект не комерційний, то й вхід до глядацької зали буде безкоштовним. А ще окрім гарної музики організатори обіцяють одразу декілька цікавих виставок.

Передачі


ПогодаКурси валют