Get Adobe Flash player

«Відлуння» остаточно переїхало до Чернігова (відео)

П’ять днів, дев’ять сценічних робіт з дев’яти країн світу — Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Чернігівське відлуння», цієї весни вдруге пройде в обласному центрі. Отже, хто цьогоріч спробує одноосібно протягом години утримувати увагу чернігівського глядача.

Весна 91-го театрального сезону, запевняють в обласному музично-драматичному театрі імені Шевченка, запам’ятається чернігівському глядачу надовго. А все тому, що Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Відлуння» «поселився» у Чернігові. Тож, 22 квітня, він вдруге стартує в обласному центрі.

Сергій Мойсієнко, директор облмуздрамтеатру: «Подивившись перший фестиваль, я переконався однозначно, що це надзвичайно цікаві та унікальні мистецькі події, які відбуваються щодня на сцені театру. Хочу Вас запросити, акцентувавши увагу на цьому, на відкриття фестивалю. Бо гратиме в цей день актор із Хмельницького, народний артист України Володимир Смотритєль — це абсолютно геніальна людина, це геній моно вистав».

І це лише відкриття. Організатори запевняють, другий фестиваль «Чернігівське відлуння» неабияк вразить глядача. Протягом п’яти днів триватиме марафон з дев’яти унікальних вистав. Участь у театральному святі візьмуть найкращі актори з України, Білорусі, Вірменії, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії та Хорватії.
Кожна вистава — авторський творчий доробок рідною мовою актора. На жаль, дублювати субтитрами такі вистави в облмуздрамтеатрі не можуть, кажуть поки що відсутні технічні можливості. Тож для іншомовних вистав у театрі готуватимуть своєрідні лібрето — стислі описи дійства. Суть артисти спробують передати глядачеві мовою мистецтва.

Як не шкода, та цього року, на відміну від минулого, чернігівські артисти участі у фестивалі не візьмуть. Сергій Мойсієнко: «В цьому році ми також готували моновиставу на цей фестиваль, але ми не отримали від автора дозвіл на постановку цієї вистави». Андрій Бакіров, головний режисер облмуздрамтеатру: «Це пов’язано з Грузією з дуже потужним одним автором, який чомусь майже півроку не дає нам дозвіл і наші стосунки перешли поки що в режим очікування».

Та це не означає, що чернігівським акторам нічим потішити свої шанувальників. Зовсім нещодавно, 11 квітня, трупа облмуздрамтеатру повернулася з Четвертого міжнародного фестивалю театрального мистецтва у Кракові. Де з «Комедією помилок» Шекспіра відкривала мистецьке свято.

Андрій Бакіров, головний режисер облмуздрамтеатру: «Серед професійних театрів, які брали участь у цьому фестивалі був Національний театр ім.Лесі Українки з Києва, Луганський, тобто Сєверодонецький академічний музично-драматичний театр, Академічний театр перший для дітей і молоді зі Львова, Суми, Харків, Одеса… Тобто кожного дня по дві-три вистави».

І повернулися артисти не з порожніми руками. Так, Андрій Бакіров отримав нагороду найвищого ґатунку за кращу режисуру. Але й це ще не все. Сергій Мойсієнко: «Ми здобули блискучу перемогу на цьому фестивалі, за підсумками журі, яке працювало на фестивалі, ми здобули диплом лауреата, тобто ми взяли найвищу театральну нагороду за кращу виставу, яка була в цьому фестивалі».

Щоправда, на закриті фестивалю акторам побувати не вдалося, адже в цей час вони давали виставу у Варшаві. Сергій Мойсієнко: «В Варшаві до нас прийшла на нашу виставу така, ну як її називали поляки, велика польська актриса – пані Краковська. 00,20 + 00,30 Після вистави вона годину не могла додому піти. Вона потребувала спілкування, вона говорила з нами, вона говорила з акторами. Ми говорили про фестиваль Шекспірівський в Гданську щорічний».

Тож вже в найближчих планах акторів облмуздрамтеатру, пробувати свої сили на Шекспірівському фестивалі у Гданську.