Get Adobe Flash player

Куди поспішають рятувальники (відео)

Чи може життя людини коштувати 510 гривень? Саме таку суму штрафу має сплатити водій, який не пропустив автомобіль зі спецсигналами – швидку допомогу, пожежну чи патрульну машину. Тож може статися, що лікарі, правоохоронці чи рятувальники одного разу просто не встигнуть вас врятувати – хтось поспішає більше за них і не уступить дорогу. Чи є така ситуація типовою для Чернігова, наша знімальна група з’ясовувала разом із поліцейськими та пожежниками.
Звучить сирена, і рятувальники збираються на екстрений виклик. І те, наскільки швидко дістануться до місця пожежі, залежить не лише від них чи від пожежного автомобіля. Важливий фактор — свідомість громадян. Автомобілі із увімкненими проблисковими маячками та спеціальними звуковими сигналами – це швидка допомога, пожежна чи патрульна машина, які поспішають на виклик. У багатьох випадках інші водії їх просто ігнорують. Ми вирішили перевірити, чи багато таких в Чернігові, і разом із пожежниками поїхати на виклик. На початку нашого маршруту все було, наче на замовлення, добре: автомобілі зупинялися, пропускали, дуже швидко з’їжджали на узбіччя. Можливо тому, що в дощовий день рух був не дуже інтенсивним, а за пожежною їхали ще дві патрульні машини, а може дійсно на цьому шляху траплялися лише свідомі водії. Та ось і перший порушник. Автомобіль немісцевий, водій не погоджується з тим, що у чомусь винен, як доказ йому демонструють відео.
Ніна Герасько, інспектор патрульної поліції. «Відносно нього було складено постанову за частиною 3 статті 122 Кодексу України про адмінправопорушення. Штраф 510 гривень, він оплатить протягом десяти днів, якщо не згоден, протягом десяти днів має право оскаржити постанову в органах суду».
Поведінку водія поліцейські називають зухвалою. Йому зачитали права і повідомили, що поки складається матеріал, він не може нікуди їхати, адже має ознайомитися з постановою і вирішити, чи буде її підписувати (право водія цього не робити). Постанова складалася патрульним у машині, бо під дощем документи почали розмокати, тож порушник вирішив цим скористатися і втекти. Поліцейським довелося знову його доганяти і вимагати зупинитися.
Аби таких інцидентів було менше, потрібно проводити роз’яснювальну роботу, а ще – посилити відповідальність, вважають рятувальники. Адже порівнювати людське життя і 510 гривень не можна.
Ігор Коноваленко, начальник служби безпеки дорожнього руху управління ДСНС в області. «В цьому році вже був випадок, коли при слідуванні на пожежу наш автомобіль з вини іншого водія потрапив в ДТП і несвоєчасно прибув на ліквідацію надзвичайної ситуації».
Буває, звичайно, що через стан дороги водій просто не може пропустити машину зі спеціальними сигналами.
Ніна Герасько, інспектор патрульної поліції. «Якщо дуже вузька вулиця і водій не зупиняється, буває, що вони просто зменшують швидкість, показують усіляко, що вони хочуть пропустити, але не можуть, ми також зважуємо всі обставини, місце і приймаємо рішення, вже виходячи з цього».
Ситуації на дорогах – не єдина перешкода для рятувальників. Є й інші проблеми, пов’язані з рухом транспорту.
Ігор Коноваленко, начальник служби безпеки дорожнього руху управління ДСНС в області. «Заїхати в приватний сектор або до житлового будинку, тому що водії ігнорують правила стоянки. Розміщують свої транспортні засоби так, що це унеможливлює вчасне прибуття для ліквідації надзвичайної ситуації».
У таких ситуаціях пожежникам інколи доводиться викликати поліцейських, і тоді одні службовці на автомобілях із спецсигналами допомагають іншим.

Передачі


ПогодаКурси валют