Get Adobe Flash player

Підліткам, що вчиняли розправи над однолітками, може «світити» до 4 років ув’язнення (відео)

У мережі з’явилось ще одне відео побиття натовпом підлітків дівчини. Це вже третє на рахунку. До цього в Інтернеті було викладено відео, як дівчата фізично розправляються з 15-річною Поліною та її подругою Юлією. Героїня третього відео – вже інша дівчина.

 

Чернігівським відділом поліції вже порушено три кримінальних провадження, пов’язаних із побиттям підлітків. З приводу інциденту, що мав місце 2 квітня, спочатку справа була порушена за статтею 125-ю частина 1-ша Кримінального кодексу — «Умисне нанесення легких тілесних ушкодженнь». В ході слідства статтю перекваліфікували. Сергій Бриль, начальник СК ГУНП в області: «У нас відкрито вже декілька кримінальних проваджень за ознаками статті 296 частина 2 ККУ. Це злісне хуліганство, скоєне групою осіб. Ця стаття передбачає терміни ув’язнення до 4 років позбавлення волі. Ми встановили всіх осіб дійових, які скоїли це правопорушення».

 

На наступний день після опублікування скандальних відео — термінова нарада керівництва чернігівських шкіл, психологів та соціальних педагогів. Акцент на проведенні виховної роботи із батьками задля запобігання дитячої жорстокості. Віра Казимир, заступник начальника управління освіти Чернігівської міськради: «Діти в цьому віці досить агресивні і тут треба спільна взаємодія між школою і батьками. Заводячи дитину, вони відповідають не лише за її забезпечення, але і вони несуть відповідальність і за виховання дитини, за її якісь моральні якості. І батьки мають знати, де знаходиться дитина в той період, коли вона поза школою».

 

Прояв насильства до оточуючих – це питання поваги до інших. А якраз ця цінність, каже психолог Інна Чистенко, формується у родинному середовищі буквально із самого народження.  Інна Чистенко, психолог: «Перше питання – це формування відповідних цінностей, що життя іншої людини – це цінність, що здоров’я іншої людини — це цінність, що моя свобода (тому що, якщо я щось скою, я буду відповідати) – це цінність».

 

Агресор переходить межу, а негативної реакції з боку оточуючих не отримує  – це розв’язує йому руки. Коли жорстоко гамселили Поліну та Юлію, навколо була компанія, яка схвально підтримувала насильницькі дії, а перехожі одразу не втрутились. Тож цей випадок — не лише питання людських цінностей нападників, а й байдужості суспільства. Інна Чистенко: «Якщо я один раз собі дозволив познущатись над кимось і це просто так обійшлось, або, можливо, я вчинив якийсь злочин, і знову ж таки про це ніхто не дізнався або навпаки були мої «фанати», які мене підтримували, то це ж збільшує моє «Я».  Якщо є команда, компанія, яка підтримує насильника, то він буде ким себе вважати? Я класний, я правий. Тому позиція суспільства є дуже важливою. Коли насильник вважає, що він правий, а він дійсно так вважає і вірить в те, що він має право собі дозволяти порушувати фізичні, психологічні, соціальні кордони інших людей, то він продовжує відстоювати позицію, що жертва це заслужила».

 

Підлітки, що 2 квітня у Чернігові вчинили розправу на Поліною та Юлею, за своїм віком під кримінальну відповідальність підпадають. За статтею 296 Кримінального кодексу вона наступає з 14 років. Дмитро Науменко, юрист: «Є такі деякі нюанси, що відповідальність може настати тільки тоді, коли буде заява від постраждалої сторони, бо це є злочини приватного права і тільки по заяві потерпілої сторони може бути розпочате кримінальне провадження».

 

Справа щодо побиття підлітків у Чернігові наразі на контролі Головного управління поліції в області та обласної прокуратури. Як повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області, у ході слідства буде надано правову оцінку діям педагогів щодо належного забезпечення виховного процесу та батьків дітей стосовно  виконання ними батьківських обов’язків.

Передачі


ПогодаКурси валют