Get Adobe Flash player

Хто знайде відповіді на питання чорнобильців? (відео)

26 квітня виповниться 31 рік з дня Чорнобильської катастрофи. Чергові роковини – чергова згадка. А ліквідатори трагедії змагаються за право на гідне життя кожного дня, аби вибороти гарантовану державою підтримку та соціальний захист. Тому і гострі питання стосовно медичного забезпечення, пенсій, пільг піднімалися на загальних зборах обласної організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”. Де знаходити рішення і відповіді  — чули і наші кореспонденти.

 

Три тисячі інвалідів-чорнобильців Чернігівщини пішло з життя торік. Така цифра прозвучала на зборах обласної організації “Союз Чорнобиль України”. Люди питали, чому ліки так дорого коштують, коли почне діяти програма повернення коштів за них, де поділися інші програми соціального захисту… Більшість піднятих тем стосувалась компетенції державного рівня. Анатолій Лігун, голова обласної організації ВГО «Союз Чорнобиль України»: «На місцевому рівні, що залежить від обласного бюджету, воно виконується, і дай боже, буде виконуватись. Звичайно, недостатнє фінансування на медичне забезпечення, харчування, лікарні, але все таки щось збільшено і торік, і на цей рік, це говорить про те, що місцева влада прислуховується до наших порад, пропозицій і прохань».

 

Хоча можливості виконати їх у повному обсязі немає можливості. Але, на думку представників влади, процес децентралізації надасть нові можливості для соціального захисту. Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Це може бути і відшкодування проїзду, додаткові кошти на лікування і інші витрати, які потребують чорнобильці. І від активності громадських організацій, які теж повинні зрозуміти переформатування фінансового центру і злагодженості роботи депутатського корпусу з міськими головами, голів ОТГ, залежить багато в чому вирішення питань».

 

І позитивні приклади такої співпраці вже є. Галина Синявська, головний лікар обласного Центру радіаційного захисту та оздоровлення населення: «Слід звернути увагу на те, що торік громади Сновського і Бахмацького районів надали додаткові кошти для своїх ліквідаторів. Зараз в нас йде об’єднання територіальних громад, де ви будете членами громади, ви матимете право піднімати ці питання і закладати це в бюджет».

 

А отже знову все залежатиме від активності громадських організації та їх зусиль на захист своїх прав та гарантій.

Передачі


ПогодаКурси валют