Get Adobe Flash player

Чорнобиль і Фукусіма – у виставковій залі обласної спілки художників (відео)

Одночасно. Більше шести десятків робіт, 24 країни світу представлені на виставці плакатів «Поза часом». Всі вони присвячені одній темі – немирному «мирному атому».

 

Квітень 1986-го – Чорнобиль. Березень 2011-го – Фукусіма. Два символи немирного «мирного атома». Вони разом – в експозиції «Поза часом», представленій у виставковій залі обласної спілки художників.

 

Ця виставка плакатів була підготовлена ще до 30-річчя Чорнобильської катастрофи. Харківський художник, ліквідатор аварії Олег Векленко з колегами, об’єднані в Асоціацію дизайнерів-графіків «4-й Блок», закликали однодумців зі всього світу представити в плакатах своє бачення екологічних катастроф. На заклик відгукнулися тисячі митців з різних куточків планети. Кожного з них турбує ланцюжок «людина – прогрес – Земля».

 

Очільник чернігівської спілки художників Віталій Василевський, як і автор експозиції Олег Векленко, здобував мистецький фах у Харкові, тож виставка «Поза часом» не могла оминути чернігівського глядача. Тим більше, що Чорнобиль – це зовсім поруч. Ліквідаторів дуже турбує тема переходу на справді мирні джерела енергії. І роль плакатів в цьому процесі вони розуміють.

 

В експозиції плакатів «Поза часом» — понад шістдесят робіт митців з 24 країн світу. Графічний мінімалізм мови художників не може не зацікавити чернігівського глядача.

Передачі


ПогодаКурси валют