Get Adobe Flash player

Регіональна платформа розвитку місцевого самоврядування (відео)

 

Створити підрозділи в селищних радах та місцеву поліцію – таке бажання висловили варвинці на регіональній платформі з вироблення політики в сфері місцевого самоврядування. Що потрібно для цього і який краще шлях обрати – обговорювалось в облдержадміністрації на заході за участю народних депутатів, представники органів влади, Асоціації міст України, експертів та консультантів. Поради з реформування та пропозиції до вдосконалення законодавчої бази чули і наші кореспонденти.

 

«Підвішений стан», за словами Варвинського селищного голови Валентини Саверської-Лихошви, не дає змогу розв’язати важливі питання для території. В тому числі фінансові і організаційні.

Валентина Саверська-Лихошва, Варвинський селищний голова: «Так от, у міських та містах обласного підпорядкування є певні підрозділи,  у сільських вони можливо і непотрібні, а от у селищних вони дійсно потрібні. От тут виникає колізія. Роботи багато, штат невеликий, хоча ми начебто за законом про місцеве самоврядування маємо право згідно коштів штат визначати, проте постановою Кабміну не дозволяє це робити. Отака наступна колізія. І третє – ми б дуже хотіли, що б у нас у Варві при наявності коштів існувала муніципальна варта, тобто місцева поліція. Але виходить так, що в містах обласного підпорядкування це можливо, в  ОТГ теж».

 

А отже вихід – об’єднуватися і створювати територіальну громаду. Для Варви це стане третьою спробою децентралізації.

Олександр Кодола, народний депутат України: «Децентралізація – це лише метод, а наша мета — створення реально самостійних, фінансово незалежних громад. Оскільки реформ подібних ще не було, то й в депутатський корпус у Верховній Раді готує багато змін до законодавства і це велика робота».

 

При цьому наголошувалась важливість обговорення і на подібних регіональних платформах змін в процесі підготовки законів, а не після їх прийняття.

Передачі


ПогодаКурси валют